ČERNÁ SÉRIE FBK SVITAVY POKRAČUJE

Ve 3. ani ve 4. kole Národní ligy – východ hydry nedokázaly florbalově přetlačit své soupeře. Stále tak okupují poslední místo aktuální tabulky a čekají na zisk svých první bodů.


FBC Hranice – FbK TJ Svitavy 10:4

V Hranicích bylo z pohledu svitavského celku už od začátku všechno špatně. První třetina 5:0 pro domácí a nebylo co řešit. Svitavští byli všude pozdě, Lamařovi v bráně vůbec nepomohli, góly padaly po krásných akcích domácích nebo po hrubkách svitavských.

Když domácí zvyšovali na 7:0, byly Svitavy zralé na ručník. Prapor pozvedl Říha ve druhé třetině proměněným trestným střílením. O chvíli později Pakosta snížil na 2:7, ale ještě do druhé přestávky Hranice dvakrát vsítily a bylo to 9:2.

Alespoň malou náplastí je vyhraná poslední třetina, když za svitavské skórovali v přesilovce Kužela a mladík Ondřej Mach, který se v 17 letech stává lídrem jinak bezzubého svitavského útoku.

Sestava Svitav: Lamař – Brýdl, Kovář, Kužela, Říha – Prudil, Hynek, Pakosta – Sauer, Mach, Čížek – Čermák, Motl, Vašák.

FbK TJ Svitavy – FBK Spartak Hluk 5:6

Podruhé na domácí palubovce před vynikající kulisou a podruhé těsná prohra. Svitavští opět v plné sestavě, ale bez trenéra Kocourka na lavičce nezačali vůbec špatně. V 9. minutě našel Kužela na středu hřiště dobře hrajícího Vašáka a ten se z otočky nemýlil. Hosté sice o chvíli později srovnali, ale ještě do přestávky se poprvé v sezóně trefil Hynek a do šaten tak šli domácí ve vedení.

Hned zkraje prostřední části měly Svitavy výhodu přesilové hry a kanonýr Říha vyslal od mantinelu nechytatelnou střelu. Utkání pak nabralo na obrátkách. Hosté během deseti minut třikrát dokázali překonat Lamaře ve svitavské brance a rázem to bylo 3:4 v neprospěch domácích. S tímto stavem se nechtěl smířit opět skvěle hrající Pakosta (potřetí ze 4 utkání vyhlášen nejlepším hráčem domácích), unikl po křídle a trefil šibenici. Srovnáno na 4:4.

V závěrečné části byli diváci jako na trní, gól však ne a ne padnout. V 52. minutě ale domácí oslabil vyloučením Motl a na samém konci přesilovky hosté skórovali. Domácí hrající vedoucí družstva Sauer zamíchal se sestavou a poslal na hřiště to nejzkušenější, jenže vše přišlo vniveč hned po buly, když se se hostující Šimíček neuvěřitelně dostal k zakončení a ze vzduchu trefil pod horní tyčku. Lamař bezmocný. Během pouhých sedmi vteřin svitavští přišli o naději, nezměnila to ani power play, při které pár vteřin před koncem utkání Sauer pouze snížil na konečných 5:6.

Sestava Svitav: Lamař (Roche) – Kovář, Kužela, Musil, Říha – Prudil, Hynek, Pakosta – Sauer, Mach, Brýdl – Čermák, Motl, Vašák, Čížek.


V sobotu 9. října zajíždí A tým na půdu silného Rožnova pod Radhoštěm, na domácí palubovce se pak představí v sobotu 16. října od 18.00 proti tradičnímu soupeři z Pelhřimova.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.