MUŽI PO 2. KOLE STÁLE BEZ BODŮ

Ani ve 2. kole Národní ligy – východ se A týmu svitavského FbK nepodařilo bodovat. Poprvé na domácí palubovce před vynikající kulisou téměř 150 diváků bylo k bodům opravdu blízko, o to více bude prohra s týmem 1. MVIL Ostrava 6:7 mrzet.


Svitavští se tentokrát představili téměř v plné sestavě, když se vrátil uzdravený Musil a tým doplnil domácí odchovanec David Čížek (hostování z týmu Orlicko-Třebovsko), chyběl pouze mladík Pešl.

Lépe však začali ostravští, kteří využili 2 rychlé protiútoky a v 10. minutě byl stav 0:2. Ještě do první přestávky snížil svitavský kanonýr Říha krásnou dalekonosnou střelou od levého mantinelu.

V druhé části hráči FbK nejdříve otočili skóre na 4:2, když se postupně trefovali Pakosta, s chutí hrající mladík Mach a z nájezdu matador Musil. Následně však přišel výpadek domácích, kterého hosté využili ke srovnání na 4:4.

Poslední část opět svitavští rozjeli skvěle. V přesilové hře se podruhé v utkání trefil nejlepší hráč domácích Pakosta, následně se znovu prosadil Říha a zvýšil na 6:4. Bohužel v 52. minutě přišel kolaps domácích, kteří po dvou individuálních chybách nechali Ostravu vrátit do zápasu a srovnat stav na 6:6. Vrcholící drama neskončilo šťastně pro domácí. Pár minut před koncem Brýdl natáhnul na středu hřiště, ale dělovkou trefil pouze spojnici ostravské svatyně. Naopak o chvíli později v 59. minutě po sérii odražených míčků utkání rozhodnul dorážkou z brankoviště ostravský kapitán Kotzur. I přes závěrečnou power-play bez brankáře se stav nezměnil. Svitavy sice přestřílely Ostravu 44:38, ovšem konečné skóre vyznělo 7:6 pro Ostravu.

Předvedená hra znovu nebyla špatná, ale na bodovém účtu FbK svítí stále nula. Šanci na nápravu budou mít hráči FbK hned o víkendu v Hranicích (v sezóně zatím 1 výhra a 1 prohra).

Svitavští diváci pak budou mít další šanci vidět FbK v akci Na Střelnici v sobotu 2. října od 19 hodin.

Sestava Svitav: Lamař (Roche) – Kovář, Kužela, Musil, Říha – Prudil, Hynek, Pakosta – Sauer, Mach, Brýdl – Čermák, Motl, Vašák, Čížek.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.