OSLAVA ČTVRTSTOLETÍ SVITAVSKÉHO FLORBALU SE ODKLÁDÁ

Tuto sezónu slaví svitavský florbal své 25. narozeniny, které je “potřeba” patřičně oslavit. Oslavy měly vyvrcholit 12. prosince společným setkáním ve svitavském alternativním klubu Tyjátr za přítomnosti stávajících i bývalých hráčů, trenérů či fanoušků a podporovatelů. Plány byly velké, bohužel vše se pro tuto chvíli musí odložit.

Když se před 25 lety nechala parta kolem bratří Holasů, Milana Fadrného, Davida Koukoly, Rosti Nespěšného nebo Martina Stupky zaregistrovat jako Floorball Club Svitavy, zřejmě neměli ani tušení, kam se florbal za čtvrtstoletí posune. Finále Superligy vyprodává O2 arenu, národní tým se během světových šampionátů dostává na titulní stránku deníku Sport a i ve Svitavách nástupci výše zmíněných pionýrů v dresu dnešního FbK dokázali „vyprodat“ Střelnici. Zatímco výše zmíněná průkopnická parta začínala na staré Střelnici, tak tým kolem kapitána Richtera, střelců Říhy, Doseděla a Königa nebo brankáře Skácelíka naplnil Střelnici novou, do které se na legendární utkání s Kladnem vměstnalo téměř 900 diváků (sezóna 2015/2016). A rozdíl mezi starou a novou halou demonstruje i to, jaký kus cesty florbal jako sport ušel na všech úrovních. Na florbal už není nahlíženo skrze prsty, co do počtu hráčů je to největší tuzemský halový sport, předběhl i tradiční košíkovou a volejbal, byť je stále sportem amatérským. Možná právě proto. Svitavským florbalem za těch 25 let prošlo na 500 hráčů a hráček, ženská sekce oddílu vychovala řadu reprezentantek (mimo jiné bronzové medailistky z MS 2011 Lenku Kubíčkovou a Kristýnu Jílkovou-Matoušovou), střídala se úspěšná i méně úspěšná období, ale v srdci FbK je pořád to stejné nadšení a láska ke sportu. A to je to nejdůležitější, protože oddíl, to je vlastně druhá rodina.

Měli jsme velké plány oslav – měl proběhnout turnaj generací, výstava historie oddílu, vše pak mělo vyvrcholit 12. prosince společenským večerem. Vše se odkládá a věřme, že bude možné se sejít co nejdříve. V tuto chvíli všichni doufáme, že se budeme moci co nejdříve alespoň scházet na palubovce a odehrát aktuální přerušenou sezónu. Ta další už snad bude zase „normální“.

Za FbK TJ Svitavy chceme alespoň touto cestou poděkovat všem, kteří oddílem za ty roky prošli ať už jako hráči, jako trenéři či vedoucí nebo pořadatelé a všem těm, kteří oddíl podporovali a snad stále podporují, všem těm, kteří florbalu ve Svitavách fandí.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.