Dvě výhry vystřídaly dvě prohry

I po návratu zvučných jmen z loňského úspěšného týmu jako jsou Šmarda, Klusák, Richter nebo Jedlička do sestavy se svitavskému A týmu mužů nedaří navázat na vítězná utkání v polovině listopadu proti Karlovým Varům a brněnskému Hattricku, právě naopak.

FbK TJ Svitavy – BLACK ANGELS 1:12

K poslednímu domácímu utkání v letošním kalendářním roce nastoupili hráči A týmu posíleni o Jakuba Klusáka a juniorskou složku. Motivováni vítězstvím v Brně a pokračováním na vítězné vlně začali svitavští přeci jen ospale a již v druhé minutě utkání inkasovali první střelou hostů. Do konce opatrné první třetiny pak obdrželi ještě jednu branku a museli čelit oslabení po vyloučení Šmardy. Před odchodem do šaten se podařilo alespoň snížit na 1:2 a i hra vypadala o něco lépe.

Ve druhé části utkání však po 23 sekundách dostali gól a bylo třeba začít nejen lépe bránit, ale za stavu 1:3 i být aktivnější do branky pražského celku. Příležitost se naskytnula po faulu na Šmardu, dvouminutová přesilová hra ale nebyla využita. Před necelými 280 diváky poté Svitavy inkasovali ještě čtyřikrát, z toho jednou v oslabení. Poměr střel 6:7 pro pražský celek předpovídal snad akčnější závěrečnou třetinu od Svitav.

Na začátku třetí třetiny po dvou slepených brankách do sítě Svitav si domácí za stavu 1:9 vzali oddechový čas, po kterém sice odehráli přesilovku, ale žádná branka z ní nevzešla, navíc v polovině třetiny opět dostali dva góly do branky Čermáka, který po dvou třetinách vystřídal Lamaře. Do konce utkání ještě stihli svitavští inkasovat dvanáctý kus a museli zpytovat svědomí před dalším zápasem.

Trenér domácích Ladislav Štancl komentoval utkání: „Zápas s takovým výsledkem se hodnotí jen velmi těžko, i když je to ve své podstatě jednoduché. Z naší strany marnost a zmar. Směrem do útoku jsme byli téměř neškodní, směrem do obrany chvílemi až neuvěřitelně laxní. Soupeř předvedl opravdu vynikající výkon a předčil nás v každé činnosti, která je třeba k dobrému výsledku. Dostat takový ranec na domácích hřišti je ostuda a my máme nad čím přemýšlet. Pak rychle zapomenout a pracovat dál, nic jiného nám nezbývá.“

Z.F.K. AQM Petrovice – FbK TJ Svitavy 8:1

Utkání o týden později, v sobotu 2. prosince na hranicích s Polskou republikou, v Petrovicích u Karviné přineslo komplikace s příjezdem, když svitavští přijeli na hraně zvládnutí předzápasové přípravy bez Richtera a Klusáka v poli, druhý jmenovaný přijel jako asistent trenéra na střídačce.

Už od začátku zápasu bylo patrné, že se utkání ponese v jiném tempu než ve Svitavách. Na vině byla jednak slabá návštěva – do haly si našlo cestu pouze 42 diváků, hráčům pak činila potíže velmi kluzká podlaha v hale. V brance hostů chytal Roman Ciompa, dříve extraligový brankář, který se také pyšní titulem mistra ČR. Už po čtyřech minutách zápasu domácí dvakrát vstřelili branku do svitavské sítě, jinak však byla první třetina spíše florbalovou katastrofou v pomalém tempu. Důkazem je počet střel na konci první třetiny, který byl navzdory skóre 7:8 ve prospěch Svitav.

Po přestávce svitavští inkasovali třetí branku, poté ale v přesilové hře alespoň snížili na 3:1. Bohužel uběhlo pouhých 22 vteřinách a domácí vrátili skóre na rozdíl tří branek. Svitavám byly do konce druhé třetiny nabídnuty ještě dvě přesilové hry, ani jednu z nich však hosté neproměnili. Naopak ještě těsně před koncem druhé třetiny odešel na trestnou lavici Říha na dvě minuty za hrubost. Stav střel ve druhé třetině 12:9 pro Petrovice.

Po úspěšně odbráněné minutě oslabení na začátku třetí třetiny svitavští inkasovali na 5:1, navíc hned v zápětí byl Lukáš Zach vyloučen na 5 minut za hru vysokou holí, když soupeře zasáhl švihem po své razantní střele. Přestože tuto dlouhou početní nevýhodu svitavští přestáli, ke snížení rozdílu nepomohla ani hned následující přesilová hra. Namísto nebezpečné hry do branky soupeře si svitavští hráči komplikovali hru těžkými pokusy o kombinaci, což mělo nulový efekt dopředu, naopak defenziva se úplně vytratila a ještě třikrát do konce zápasu inkasovali. Ozdobou tak nebyl ani výkon brankáře Čermáka.

Po konečném stavu utkání komentoval ze střídačky Jakub Klusák: „Náš nesoustředěný výkon a neplnění si hráčských povinností přímo na hřišti, znamenal prohrání zápasu. Máme měsíc na to zlepšit, po novém roce se uvidíme. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme všem veselé Vánoce a šťastný nový rok.“

Jestli se svitavskému A týmu podaří zlepšit hru si můžete ověřit již v sobotu 13. 1. 2018, kdy se v domácím utkání v hale Na Střelnici střetnou s aktuálně sousedním, tedy předposledním celkem tabulky 1. ligy mužů, mužstvem Florbal Chomutov. Utkání začíná ve 20 hodin, FbK tímto srdečně zve všechny příznivce.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.