A-tým na divokém západě tříbodový, bílá éra pokračuje

Šesté vítězství v řadě, jaký to rozdíl oproti listopadovo-prosincové noční můře, kdy svitavští florbalisté vyšli z prázdnou v osmi zápasech za sebou a čelili tak nejhorší krizi v jejich prvoligové cestě. Bílé dresy, symbol současné vítězné šňůry, po výhře 10:6 v Karlových Varech Svitavy obléknou i v posledním utkání základní části.

Ale nepředbíhejme, Svitavy totiž vyrazily na 324 km dlouhou pouť na západ do Karlových Varů a to už v pátek večer po absolvování tréninku v hale Na Střelnici. Téměř kompletní sestava přenocovala stylově v ubytovně Pod mostem, aby nezapomněla na to, kde se v tabulce nacházela ještě v druhé polovině ledna. Oproti soupisce v utkání s Havířovem chyběli jen David Čížek, Jan Horák a Aleš Muselík.

Start mělo utkání na prvoligové poměry brzký – již ve 14:00, to však našim hráčům nevadilo a do 10. minuty vedli už 2:0. Karlovy Vary ve druhé desetiminutovce dokázaly srovnat krok, ale to bylo naposledy kdy domácí tým neprohrával, naději měl pouze necelé dvě a půl minuty herního času.

Zkraje druhé třetiny totiž poslal Svitavy do vedení Vladislav Richter a spustil tak čtyřgólovou prostřední část, ve které si jeho tým vybudoval třígólový náskok. I když ve druhé třetině rozhodčí vylučovali nejtrestanějšího karlovarského hráče Jakuba Černého jako na běžícím páse, Svitavy dokázaly využít až přesilovku 5 na 3 v 18. minutě. “Podle mých statistik můj tým hrál za posledních šest zápasů jen tři klasické přesilové hry a byl více jak dvacetkrát vyloučen. K tomu neustále diskuze s rozhodčími kvůli ovlivňování zápasu ve prospěch soupeře. To jsou hlavní důvody proč hrajeme play-down,” zlobil se trenér domácího týmu Petr Pánek.

Po gólech Richtera a Šmardy už hosté vedli 8:3, ale chvíle nepozornosti ještě dodaly domácímu Hurricanu naději, když dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Na přelomu 19. minuty se však v rozestupu pouhých šesti vteřin trefili do prázdné branky Jiří Jedlička a nakonec čtyřgólový Vladislav Richter. Pečetili tak šesté svitavské vítězství v řadě. “Soupeř byl všude o krok dřív, byl aktivnější a šel výrazněji za vítězstvím než my,” shrnul zápas trenér Varů Petr Pánek.

Karlovy Vary se tak musí v premiérové sezóně ve druhé nejvyšší soutěži vyrovnat s boji o udržení. Svitavám však kvůli vítězství Pelhřimova nad posledním Litvínovem zbývá učinit poslední krok, aby postoupily do play-off – doma Na Střelnici porazit pražský Start98.

Svitavský trenér Martin Karlík se však do soboty bude snažit odstranit mezery ve hře svého týmu. “Už od tréninku a noční cesty jsme jasně věděli, co jsme chtěli udělat a to vyhrát. Na zápas jsme byli dobře připraveni, ale pořád se potýkáme s obrovským množstvím neproměněných gólových šancí a menšími hluchými pasážemi, kdy soupeře necháváme vstoupit do zápasu.”

Dokončí svitavské FbK zázračnou cestu z beznaděje do play-off? Přijďte do haly Na Střelnici v sobotu ve 20:00 hod.!

FB Hurrican Karlovy Vary – FbK Svitavy 6:10
branky:
17. Miroslav Šnajdr, 19. Jakub Černý, 40. Daniel Macek, 49. Daniel Macek, 49. Miroslav Horký, 56. Miroslav Horký – 9. Vladislav Richter, 10. Ondřej Kunt, 22. Vladislav Richter, 29. Lukáš Zach, 35. Dominik Šmarda, 38. Lukáš Musil, 42. Vladislav Richter, 44. Dominik Šmarda, 59. Jiří Jedlička, 60. Vladislav Richter; rozhodčí: Martin Valenta – Michal Žďárský; vyloučení: 5:1; využití: 0:1; diváků: 180; zásahy brankářů:Filip Černý 14, Pavel Novotný 6 – Jiří Skácelík 21; po třetinách: 2:2, 1:4, 3:4;

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.