Svitavy budou hájit play-off v Karlových Varech

Svitavský express míří na jeden z nejdelších tripů v rámci 1. ligy. V neděli od 14:00 svede boj s prvoligovým nováčkem z Karlových Varů. Důležitost zápasu vnímají oba dva týmy. Svitavy se pod domácí výhře nad Havířovem dostaly na 10. pozici, tedy poslední místo, odkud se dá proniknout do play-off. Hned za nimi ale číhají tři vlčáci – Rožnov, Pelhřimov a právě Karlovy Vary.

Svitavy mají z prvoligových týmů aktuálně druhou nejlepší formu, před nimi je pouze pražský Start díky lepšímu skóre. Papírové předpoklady ale nebudou hrát výraznou roli. Spíše půjde o to, kdo se na zápas lépe připraví a bude takticky vyzrálejší.

I z toho důvodu se dá očekávat utkání na hraně. Připomeňme, že Karlovy Vary porazily v podzimní bídě hrající Svitavy na jejich palubovce 8:4 a byly po dvě třetiny lepším týmem.

Obraz hry obou mužstev se ale od té doby výrazně proměnil.  „Aktuálně máme zápas o bytí a nebytí v podstatě každé utkání od poloviny prosince. Vím, že to je sportovní klišé, ale my opravdu jdeme krok po kroku a nekoukáme se kolem sebe. Cíl ve Varech je jednoznačný – nezakopnout na předposledním schodu před play-off,“ říká Lukáš Brýdl, vedoucí družstva FbK Svitavy, a dodává, že nálada týmu je i díky úspěšné sérii bojovná.

Podle jeho slov ale stále chybí překonat dvě překážky. „Nemáme nic vyhraného, tak se snažíme nebýt na hrušce. Do utkání jdeme s respektem k soupeři, ale soustředíme se hlavně na sebe,“ upozorňuje Brýdl.

Svitavy dnes večer čeká předzápasový trénink. Vzhledem k dlouhé cestě se vedení týmu rozhodlo na utkání do Karlových Varů odjet ještě dnes. „Vzhledem k tomu, že začátek zápasu je v sobotu již ve 14.00, vyrážíme na cestu hned po tréninku. V sobotu dopoledne nás čeká krátká procházka městem a společný oběd. Poté už neexistuje nic jiného než utkání,“ informuje o plánech týmu Brýdl.

Odhodlání ze Svitav přímo srší. Změna myšlení a zápasový projev jsou zatím největším pozitivem. Právě na těchto aspektech je postavena bodová šňůra. Možné ohrožení pozice je sice přípustné, ale do utkání proti Karlovým Varům půjde tým s velkým odhodláním. „Víme, že musíme udělat 6 bodů a tím pádem se nemusíme na nikoho ohlížet. Absolutně věřím, že to dokážeme,“ uzavírá Brýdl.

Rozpis posledních dvou utkání týmů hrající o poslední postupové místo do play-off:

  1. Svitavy (27 bodů) vs. Karlovy Vary, Start98
  2. Rožnov (26 bodů) vs. Vinohrady, Ostrava
  3. Pelhřimov (26 bodů) vs. Litvínov, Havířov
  4. Karlovy Vary (24 bodů) vs. Svitavy, Hattrick Brno

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.