Dorostenky vedou ligu, před sebou mají poslední tři turnaje

Svěřenkyně Luboše Jirčíka bojují o postup do play-off Ligy dorostenek a oproti minulé sezóně výrazně vylepšují své postavení v soutěži, jež meziročně téměř zdvojnásobila počet účastníků na jedenáct, po 14 zápasech drží první pozici díky lepšímu skóre před Jičínem.

Začátek se jim přitom příliš nevyvedl, v polovině října zahájily sezónu doma v hale Na Střelnici těsným vítězstvím nad aktuálně devátým FBC Dobré a prohrou 2:5 s Jablonným nad Orlicí. Poté však následovala šňůra čtyř vítězství, která je pasovala do role favoritek na postup do play-off. Klíčový pro aktuální umístění byl pro ně třetí turnaj v Jičíně v listopadu, kdy porazily Dobrušku vysoko 10:1 a také domácí a aktuálně druhý tým 7:2.

Se svými nejbližšími pronásledovatelkami z Jičína a Jablonného svádějí tuhý boj, naposledy se s oběma týmy svitavské florbalistky potkaly před dvěma týdny v Chlumci nad Cidlinou, kde Jablonné porazily těsně 2:1, avšak poté jednogólovým rozdílem pohrály s Jičínem.

Nyní pokračovatelky v minulosti úspěšného svitavského ženského florbalu čeká posledních šest zápasů základní části, ve kterých je čeká úloha vůbec nejtěžší – potvrdit roli favoritek. Papírově nejsilnějším týmem, na který narazí, bude totiž aktuálně čtvrtý celek z Hradce Králové, který porazily na konci ledna 5:3, přičemž ani jednou v utkání neprohrávaly.

Pokud vše zvládnou, postoupí do play-off. Nemusí se však strachovat pouze o první místo, ze skupiny 4 totiž postupují rovnou první tři týmy. Motivace zvítězit je však obrovská – první tým se totiž vyhne předkolu a postoupí přímo do boje o mistrovský titul.

A to není vše. Pokud budou mít Svitavy lepší bodový zisk na zápas, než vítěz skupiny 3, získají pořadatelství play-off! Aktuální stav? Velmi těsný – 2,27 bodu pro pražský Herbadent a 2,21 pro Svitavy.

Potěšující je také vysoké umístění našich dorostenek v žebříčku fair-play, s Fair-Play Indexem 50.40 patří k nejslušnějším týmům v kategorii žen a dorostenek v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, konkrétně jsou na třetím místě za dorostenkami Orlicka-Třebovska a ženským B-týmem Jičína.

Hned šest hráček je také v nominaci regionálního výběru: brankářka Anna Bartošová, Klára a Tereza Jirčíkovi, Aneta Niklová, Michaela Prokešová a Magdaléna Přikrylová. Další výběrový trénink je čeká v neděli 26. února v Rokytnici v Orlických horách.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.