Přepište historii, Svitavy pokořily Ostravu rozdílem 19 branek

Florbalisté vzali svůj osud v první lize konečně do svých rukou. 1. MVIL Ostrava rozstřílely 22:3 a po podzimních nezdarech bodovali podruhé v řadě. Svitavy působily sebejistě, jakoby hodily první polovinu sezóny za hlavu, navíc jim vyšlo téměř všechno, na co sáhly. Razantně tak daly najevo, že soupeře budou ještě prohánět. První novoroční zápas proti osmému celku tabulky si v hale Na Střelnici nenechalo ujít téměř 300 diváků.   

Na první vítězství v letošním roce mělo vliv hned několik faktorů. Do svitavských řad se vrátil Aleš König, opět přišlo téměř 300 fanoušků, nový trenér Martin Karlík měl více času na přípravu a z hráčů chyběli pouze Honza Kolena, David Čížek a Lukášové Zach s Brýdlem. Zápas s podtitulem návrat krále se povedl. Hned při prvním útoku otevřel skóre zkušený Pepa Prudil. Ve druhé minutě přidal další gól Honza Horák. Až poté se Ostrava osmělila, při vyloučení Vladislava Richtera snížil pohotovou střelou kanonýr hostů Jakub Robenek. Poté už gólový účet rostl výhradně na svitavské straně. Ostrava si v úvodu ještě další šance vypracovala, ale ty většinou končily na výborném Skácelíkovi nebo na brankové konstrukci. Diváci viděli v každé z třetin sedm branek v ostravské síti, ve třetí přidal kapitán David Říha ještě o jednu branku navíc a ukončil trápení Ostravy na 22 brankách.  Při pohledu na kanadské bodování v průběhu zápasu skončila hned čtveřice domácích hráčů s pěti zápisy. Kromě Davida Říhy (4+1) také Vladislav Richter (3 + 2), který navíc ve druhé třetině předvedl úchvatné sólo přes celé hřiště; Dominik Šmarda (2+3) a Aleš König (1 + 4).

Nevídaný kolotoč

Utkání připomínalo spíše exhibici než prvoligový zápas. Korunku tomu nasadila i samotná Ostrava, která za stavu 16:3 odvolala brankáře a nechala si nasázet dalších 6 branek, přesto ne všechny byly do prázdné svatyně. Nečekaný, ale zasloužený výsledek je zajímavý i z toho pohledu, že svitavským se v letošní sezóně dosud nedařilo. Řadu zápasů prohráli až v samotném závěru a ležela na nich psychická deka. Zdá se však, že hráči s příchodem nového trenéra a návratem hvězdy 1. ligy Aleše Königa do sestavy nabrali druhý dech. Odhodili zábrany a opět se s chutí rvou o každý centimetr na hřišti.

Přijde potvrzení rostoucí formy v České Lípě?

Fanoušci, klub… všichni nyní čekají, zda je borci A týmu opět v pozitivním světle překvapí. Odpověď budeme znát v sobotu 14. ledna, kdy „hydry“ zavítají na palubovku České Lípy, která jako každý rok vyhlásila ambice postoupit do superligy. I když Svitavy v podstatě nemají co ztratit, přeci jenom by jim vítězství dodalo potřebné sebevědomí do dalších bojů, ve kterých je čekají převážně soupeři z druhé poloviny tabulky. Klub nabízí fanouškům zdarma 15 volných míst v autobuse na toto utkání. Více informací najdete na facebookovém profilu www.facebook.com/florbalsvitavy.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.