Svitavy v Pelhřimově poprvé dosáhly na body

Ani jeden z celků Svitavy – Pelhřimov nevstoupil do letošní sezóny zrovna úspěšně. Oba týmy se držely na posledních dvou místech tabulky s nulovým počtem bodů. První tři body v sezóně nakonec ukořistily Svitavy, když zvítězily nad Pelhřimovem 4:6.
Spartak Pelhřimov – FbK Svitavy 4:6

branky: 14. Lukáš Zrzavý, 47. Libor Čech, 56. Martin Blažek, 60. Petr Poduška – 8. Lukáš Brýdl, 9. Jan Kolena, 31. Martin Žák, 38. Jiří Jedlička, 47. Martin Žák, 57. Vladislav Richter;rozhodčí: Jiří Filipčík – Ondřej Filipčík; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 118; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 21 – Jiří Skácelík 21; po třetinách: 1:2, 0:2, 3:2;

Utkání bylo důležité již od začátku pro oba celky, cílem bylo jednoznačně napravení špatného vstupu do sezóny a získání prvního vítězství. Ke svitavskému kádru se připojila i jedna z opor z loňských sezón, Vladislav Doseděl, který v prvních třech zápasech chyběl.

Aktivně se hrálo hned od začátku. Svitavy nechtěly nechat nic náhodě a dostaly se do vedení hned v první třetině po trefách Brýdla a Koleny. Ani domácí ale nezaháleli a Zrzavý dokázal ještě před koncem první části snížit na 1:2.

Hosté nabídli domácím velkou příležitost na snížení v podobě dvou vyloučení, Pelhřimov ale nedokázal přesilovek využít. A ačkoliv v druhé třetině přestřílel Svitavy poměrem 13:5, gólman Skácelík svůj tým podržel a nedovolil žádné přiblížení. Naopak Svitavy domácím dvěma góly odskočily a v prvních čtyřiceti minutách žádné zdramatizování nepřipustily.

Hosté začali lehce váhat až v závěru utkání, kdy hosté náskok začali stahovat. „V obraně jsme pořád dělali poměrně hrubé chyby, kterými jsme nabídli Pelhřimovu zdramatizování závěru utkání. Naštěstí nás podržel gólman,“ hodnotil situaci v závěru utkání vedoucí Svitav Roman Kalhaus. I přes prohranou třetí třetinu poměrem 3:2 ale Fbk dokázalo s Pelhřimovem držet krok a konečné skóre ukazovalo 4:6 pro Svitavy.

„Po dobrém vstupu do utkání a jasných neproměněných šancí jsme opět dostali branku z ojedinělé šance soupeře, v zápětí druhou a to nás poznamenalo na celé utkání. Už jsme nedokázali zareagovat na branku soupeře a zaslouženě prohráli. Bez přesné střelby a větší aktivity před brankou soupeře se nedá vyhrát,“ zklamaně hodnotil utkání trenér Zajíček.

Pelhřimov tedy stále zůstává bez bodu, Svitavy se posunuly na průběžnou jedenáctou příčku.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.