Svitavská krize se prohlubuje, Hattrick vítězný

Ani na domácí půdě nedokázalo svitavské FbK dosáhnout na body. Přetrvávajících problémů koncovkou a absence klíčových členů svitavského kádru dokázal brněnský Hattrick bez problémů využít a v jednoznačném utkání zvítězil 1:9.
FbK Svitavy – FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:9

branky: 42. Robin Kalhaus – 11. Zdeněk Habr, 17. Lukáš Macálka, 36. Lukáš Macálka, 37. Jan Vojtíšek, 39. Marek Fuchs, 49. Zdeněk Habr, 52. David Mati, 53. Zdeněk Habr, 59. Ivan Šivák

Utkání s Hattrickem bylo pro Svitavy prvním domácím zápasem letošní sezóny. Domácí doufali, že právě v hojně navštěvované hale Na Střelnici si zvládnou připsat první výhru. Opak byl ale pravdou a v jednoznačném utkání bral všechny body Hattrick Brno. Bylo to tak první utkání od prosince 2013, kdy dokázali Brňané FbK porazit.

V dresu brněnského Hattricku se poprvé představily posily z Bulldogs Brno Filip Kejík a Marek Fuchs. Právě Marek Fuchs zaznamenal svůj premiérový gól, když před koncem druhé třetiny zvyšoval na 5:0. Hosté dokázali v utkání naprosto dominovat, výborná obrana a úderné protiútoky dovolily domácím vstřelit jediný gól.

“Bohužel nemáme jednu základní slabinu, ale více menších, které na sobě závisí. Nejsme si jistí v přihrávce a důsledkem toho trpí i zakončení, protože si těžce vytváříme gólové situace. Z útoku jsme ale nikdy netěžili, vždy jsme se spoléhali na kvalitní obranu a potom rychlý protiútok. Letos bohužel nebráníme tak dobře jako v předchozích sezonách a dostáváme laciné góly,” komentoval výkon domácích zklamaný Jedlička.

I přes nepříznivý vývoj utkání se domácí až do posledních chvil snažili utkání zdramatizovat, bezmála minutu před koncem ale přišla další tvrdá rána v podobě vlastního gólu, jehož autorem byl Ivan Šivák. Ten nechtěně upravil skóre na konečných 1:9 a potvrdil brněnskou nadvládu v zápase.

“Z naší strany perfektně zvládnuté utkání. V celém průběhu jsme dominovali a tomu odpovídá i konečný výsledek. Výborná obrana s patřičným důrazem při napadání soupeři nedovolila nějaké výraznější ohrožování naší branky. Přímočaré zakončení v útoku stojí za devíti vstřeleným góly,“ komentoval utkání spokojený trenér hostů David Nerud.

Zatímco Svitavám patří po tomto utkání poslední místo v tabulce 1. ligy mužů, Hattrick se posunul na třetí příčku s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Florbal Ústí.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.