Dominik Šmarda: Proti Kladnu hrajeme s čistou hlavou. Ve čtvrtek se může stát cokoli

V neděli se na palubovce oproti sobotnímu zápasu objevil odhodlaný tým, který se rval o každý míček. I když Kladno je techničtějším týmem a má několik nepřehlédnutelných individualit, ukazuje se, že tato série není o jménech, ale o vůli. S tím je samozřejmě spojená i taktická připravenost. Svitavský střelec nedělního vítězného gólu Dominik Šmarda říká, že ve čtvrtek do toho půjdou Svitavy opět po hlavě a znovu s čistou hlavou.

Co se stalo v sobotním utkání, kdy jste padli bez boje 2:8?

Celkově nám ten zápas vůbec nesedl. Jedna střela na branku v první třetině mluví za vše. Víc asi ani říct nejde. Sám jsem byl první dvě třetiny ještě v autobuse…

Neříkali jste si, že v neděli již může být konec sezóny? Byl právě tohle hnací motor porvat se o návrat série zpět do Svitav?

Po minulém roce, kdy jsme hráli o záchranu je play off pro nás extra bonus a moc tedy neřešíme, kdy bude konec nebo co bude dál. Do každého zápasu jdeme s tím, že tam necháme všechno a jak to dopadne, se uvidí. Kdyby nám totiž někdo před sezonou řekl, že po základní části skončíme třetí v tabulce, tak ho asi pošleme do blázince. S Kladnem máme teď ze šesti zápasů v sezóně čtyři výhry, což bylo minulý rok absolutně nemyslitelné. Proto teď hrajeme s čistou hlavou a užíváme si každou vteřinu na hřišti.

V čem se podle tebe lišil nedělní vítězný zápas od sobotního „propadáku“?

Dali jsme o jeden gól víc než soupeř. Jinak byl zápas stejně jako dvě utkání u nás vyrovnaný. Oba týmy měly spousta šancí. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu.

V neděli jsi byl téměř u všeho klíčového. Zaznamenal si hattrick, vyfauloval se na tobě Antonín Pertlík dvě minuty do konce zápasu a vaše pětka dostala důvěru 5 sekund před koncem. Zahráli jste standardku přesně tak, jak jste chtěli?

Je potřeba říct, že jsme všichni makali na sto procent a ne na půl plynu jako v sobotu. Naše hra není založena na jednotlivcích. Každá pětka měla nějaké pokyny a ty se dařilo jakž takž plnit. Standardku jsme chtěli rozehrát, ne jen vystřelit. Vladěna (pozn. Vladislav Richter, kapitán FbK) mě a Radkovi Bečvářovi řekl, ať jdeme do brány. Já pak v podstatě ani nevím, co tam kluci vymysleli nebo ne, já najednou stál u brány a koukal jsem, jak se Radek Bečvář snaží trefit poskakující míček, který se najednou zjevil u mě a já jen zavřel oči a doufal jsem, že skončí v bráně.

Jak by si popsal vítěznou branku?

Kluci to rozehráli parádně, myslím, že jsme tím Kladno trochu překvapili. Moji pozici k dorážce mi připravil Radek Bečvář, který se dostal k dorážce jako první, já jsem byl až druhý a skončilo to v bráně. Za pět sekund jsme toho stihli docela dost :-)

Jaké byly následné pocity?

Obrovská radost. Řvali jsme jak pomatený, a kdyby ten gól padl až po siréně, tak to stejně nikdo nemohl zaregistrovat, protože v hale nebylo nic jiného slyšet.

Co čekáš od čtvrtečního pátého rozhodujícího zápasu?

Čekám boj, který bude všechny bolet. A určitě skvělou atmosféru díky našim NEJLEPŠÍM fanouškům. O postup se porveme.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.