Rozhodnuto o postupujícím do semifinále může být už v neděli

Svitavské hráče čeká výjezdní dvojutkání v Kladně, po kterém již může být o postupujícím do semifinále jasno. Ani jeden z týmů již nechce hrát pátý zápas. Z obou táborů z ní proto jednoznačný cíl – vyhrát dvě utkání a ukončit o víkendu čtvrtfinálovou sérii. Svitavští hráči se budou muset poprat s odlišným povrchem a zřejmě také s menší diváckou kulisou, než tomu bylo na domácí půdě. Trenérské duo Ladislav Štancl a Roman Kalhaus chce navázat zejména na vítězný výkon v nedělním zápase. Oba dva oceňují zatím férová utkání z obou stran.

„Osobně se domnívám, že Kladno bude doma výrazně aktivnější, bude více na míčku, než bylo ve Svitavách. Jinak si nemyslím, že by se zápasy měly nějak lišit, budou opět vyrovnané a výsledky jsou zcela otevřené. Vše se bude odvíjet od začátků obou utkání a především od toho sobotního. Kdo bude brát výhru v sobotu, bude před nedělí psychicky velmi nahoře,“ upozorňuje Ladislav Štancl. Podle Romana Kalhause, jehož výraznou přidanou hodnotou pro tým je umění motivovat hráče, bude důležité, aby hráči podali kvalitní výkony a měli dobrý pocit, že pro žádoucí výsledek utkání udělali vše, co bylo v jejich silách.

O motivaci nemá ani jeden z týmů nouzi

Kladno bude na domácí půdě hrát na povrchu, na kterém umí. A dá se očekávat, že bude mít i převahu v hledišti. Svitavy ale doléčily všechna zranění a šrámy a jsou na další výzvu připraveni. „Nejedeme si to do Kladna užít, ale odehrát dvě dobrá utkání s cílem urvat semifinále,“ podotýká Roman Kalhaus. Kanonýrům se určitě nebude chtít cestovat zpět do Svitav, a proto se dá očekávat opět urputná a vyrovnaná bitva. Specifikum kladenské BIOS arény je umělý povrch. Na rozdíl od svitavských parket se zde hraje na gumě. K jinému povrchu se ale s optimismem vyjadřují oba dva svitavští trenéři: „Prakticky celý rok střídáme v zápasech různé povrchy, takže na to jsme zvyklí. Nemyslíme si, že by to měl být velký problém.“

Případný pátý zápas

Pokud by se série prodloužila a hrál by se pátý zápas, těžko můžeme hledat pozitiva. Narychlo by se musel hledat termín ve všední den a vítěz by za dva nebo tři dny stanul neodpočatý opět před bitvou, tentokrát ale semifinálového rázu.  Pořadatel pátého zápasu by byl dle pravidel 1. ligy lépe postavený tým po základní části, tj. Svitavy.

Krátce ještě k domácím zápasům: V sobotu jsme byli svázáni, nedělní výkon byl kvalitnější

„První dva zápasy nás jednoznačně utvrdily v tom, že to bude přetěžká a velice vyrovnaná série. Ukázaly nám, že v play off rozhoduje týmová hra a to, jak jsou jednotlivci schopní zabojovat a položit se do hry pro tým. To se nám v sobotu příliš nepodařilo a Kladno nás za to okamžitě ztrestalo první výhrou. Naopak v neděli to vše fungovalo na 100% a výhru jsme slavili my,“ říká Ladislav Štancl k uplynulému víkendu. Jeho slova potvrzuje i Roman Kalhaus: „Myslím, že jsme zejména v sobotním zápase chtěli všichni víc než je zdrávo a z toho vzešly chyby v obraně i v činnostech jednotlivců, navíc jsme zblokovali málo střel kladenských obránců.  V neděli jsme byli daleko bojovnější a přidali jsme i kvalitní střelbu.“ A na tu budou chtít Svitavy navázat i o nadcházejícím víkendu.

Zápasy se odehrají v kladenské BIOS aréně (Petra Bezruče 3368, 272 01, Kladno) v sobotu 12. března od 17:00, v neděli 13. března v netradičním čase od 15:15. Podpora FbK od svitavských Středočechů a Pražanu bude na Kladně velmi vítána.  

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.