Vítězný víkend pro FbK Svitavy

O uplynulém víkendu se do akce zapojilo hned několik družstev FbK Svitavy. A byl to víkend pro svitavské FbK mimořádně úspěšný!

Elévové

Nejmladší elévové se v Litomyšli představili postupně proti FBŠ Nové Město nad Metují, domácí Litomyšli a nakonec proti Žacléř TJ Spartak Vrchlabí. Nominace hráčů v kategorii elévů je založená především na základě docházky a tréninkové píle tak, aby malé hráče a hráčky motivovala k dalšímu rozvoji a zároveň rozvíjela disciplínu. Trenérští matadoři René Hnát a David Komůrka tak nominovali devět elévků a jednu elévku. Dokázali porazit Nové Město nad Metují a Litomyšl, ale neporadili si s Vrchlabím. U elévů se však nezapisuje skóre ani pořadí v „lize“. Hraje se turnajovým systémem, aby byl florbal především zábavou pro všechny zúčastněné. Na prvním místě je hra, nikoliv výsledky. V družstvu elévů nastoupili o víkendu tito florbalisté: Kratochvíl, Komůrka, Lédl J., Drápela, Hruška, Zerzánová, Ladra, Vrtěna, Křivka, Zezula.

Mladší žáci

I v této kategorii se neevidují výsledky jednotlivých utkání a nepočítá se pořadí soutěže. Za mladší žáky nastupuje také několik elévů, kteří tak vypomáhají o něco starším kolegům. Trenér Jakub Klusák tak na turnaj v Dobrouči vyvezl sestavu: Lédl J, Lédl P., Weissar, Hroch, Bouška, Mach, Křivka, Marek, Valentíny, Pišín, Zerzánová, Hloušek, Krátký a Groulík. Kvůli nemoci navíc chyběli Veselý s Hejlem.

Mladší žáci si užili všechny tři odehraná utkání. Soupeři jim byli Lubná, Orlicko-Třebovsko a Vysoké Mýto. Největším vítězstvím pro FbK tak rozhodně je, že se do hry dostaly všechny děti, které pravidelně trénují a florbalu se věnují. Navíc v posledních třech letech výrazně vzrostl počet žáků a elévů v FbK. Velmi často můžete tyto malé florbalisty a florbalistky vidět i při utkáních A týmu, kdy vzorně a zapáleně pomáhají rovnat mantinely či podávat míčky a dýchají s klubem.

Junioři

Zatímco starší žáci a dorostenky měli o víkendu volný program, junioři odjeli na další turnaj 3. ligy do Rtyně v Podkrkonoší. Mezigenerační výpadek je znát a tak čest svitavského FbK hájilo pouhých 8 v poli a Filip David v brankovišti. Mezi osmičkou statečných se objevila i ve skvělé formě hrající Alena Vašáková a novic Dan Leitner.

V prvním utkání si junioři poradili s Chlumcem nad Cidlinou 5:4. Za Svitavy skóroval nejdříve Tomáš Konůpka (univerzál, který to umí v poli i brankovišti), poté se hattrickem prosadil kanonýr Vojta Dvořáček a vítěznou branku dal Jirka Jedlička, který v 17 letech pravidelně nastupuje i v 1. lize mužů!

V druhém utkání Svitavy porazily domácí Orel Rtyně v Podkrkonoší. Dvakrát se trefil Jedlička a jednou Husák. Velkým úspěchem byla i premiérová branka Dana Leitnera, který je v FbK teprve pár týdnů a byl to pro něj první ostrý turnaj. Gratulujeme!

A tým přetlačil Kladno!

Tradičně nejsledovanější utkání proběhlo Na Střelnici v sobotu večer v rámci 19. kola 1. ligy mužů. Do Svitav zavítali Kanonýři z Kladna, tedy z klubu, který ještě v sezóně 2013/2014 nastupoval v extralize a na jehož soupisce jsou velké individuality – Klápa z Chodova nebo Přívara a Nushart, kteří toho mají dost odehráno i ve hvězdném Tatranu Střešovice.

Zatímco v minulé sezóně Svitavy proti Kladnu neměly nejmenší šanci, na podzim se jim povedlo Kladno vyloupit za tři body a dala se tak čekat tvrdá odveta. A byl to právě Nushart, který si v přesilové hře po vyloučení Doseděla vyběhl na střed a ránou k tyči nedal Skácelíkovi šanci (0:1). Utkání se hrálo ve vysokém tempu a bojovalo se o každý metr. Ještě do přestávky premiérovou brankou v červeno-černém dresu srovnal Tomáš Zach, vánoční akvizice ze Šumperku. Na tuto branku mu pohotově nahrál Jan Kolena (1:1).

Ve druhém dějství Svitavy zvýšily obrátky a Kladno přehrály. Na 2:1 dával pohotově Aleš König po nahrávce Radka Bečváře. V polovině utkání to bylo 3:1, když Šmarda přiťukl na střed Richtrovi a ten se nemýlil. Do druhé přestávky ještě zvýšil na 4:1 Brýdl po klasické spolupráci s Říhou.

Na vstup do třetí dvacetiminutovky by svitavští nejraději rychle zapomněli. Kladnu stačilo 135 sekund na 3 góly ve svitavské síti, když hned dva z nich dal Klápa, aktuálně nejlépe bodující hráč ligy.

Svitavy se však nepoložily. Trenérské duo Kalhaus – Štancl si vzalo oddechový čas a jejich svěřenci se rychle otřepali. V 51. minutě houževnatý Bečvář vybojoval míček pro Königa a ten nádherně našel nabíhajícího Doseděla, který si v takové situaci věděl rady (5:4). Kladno vsadilo vše na útok a při hře bez brankáře to byl opět Klápa, který zkompletoval hattrick a zajistil Kladnu prodloužení.

A právě dramatické rozuzlení proběhlo bleskově. Vyhrané buly, König zatáhl míček do rohu a našel volného Pakostu. Ten se v posledních zápasech střelecky trápil, ale v nejdůležitější chvíli si parádně srovnal míček na forhend a střelou k tyči získal druhý bod pro Svitavy již po 17 vteřinách prodloužení.

A tým tak i podruhé v letošní sezóně vyzrál na Kladno a přiblížil se opět k postupu do play off.

V příštím utkání čeká na aktuálně čtvrté Svitavy devátý Rožnov pod Radhoštěm, pro který je utkání bojem o naději na play off.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.