Juniorka FbK byla o víkendu v akci

Svitavští junioři absolvovali další turnaj 3. ligy s vyrovnanou bilancí jedné výhry a jedné prohry.

FbK Svitavy – FbC Nářadí JP Chlumec nad Cidlinou 4:3

branky: Konůpka x2, Vrtěna, Jedlička

Do zápasu svitavští vstoupili aktivněji, koneckonců jejich příprava je nejlepší ze všech týmů ligy díky tréninkům spojeným s prvoligovými muži. V páté minutě se po Parákově nahrávce od mantinelu trefil backhandovou střelou Konůpka  (1:0). Bohužel necelou minutu nato chlumečtí srovnali (1:1). FbK poté získalo výhodu přesilové hry, ale nevyužilo ji. V první třetině ještě Chlumec stihl jednou udeřit a junioři tak po první třetině prohrávali 1:2.

V páté minutě druhé třetiny se trefil Vrtěna (2:2) a poté Svitavy znovu hrály přesilovou hru, ale znovu ji nevyužily. Do konce třetiny přidali góly ještě Konůpka (Jedlička) a Jedlička (Chodil) a bylo z toho dvoubrankové vedení díky ubráněnému oslabení na konci prostřední části. Ve třetí třetině už pouze Chlumec snížil na 4:3, a tak se junioři mohli radovat z vítězství proti papírově slabšímu soupeři toho dne.

Fbk Svitavy – FbC Hradec Králové B 4:6

branky: Jedlička x2, Husák, vlastní, Konůpka

První třetina druhého zápasu se nesla v duchu opatrnosti před papírově silnějším soupeřem, stejně jako v duchu nepřesností a pomalého rozjezdu do zápasu. Ale díky zodpovědné obraně a blokování střel ze strany Svitav zůstal po 15 minutách bezbrankový stav.

Zato druhá třetina se rozjela rychleji a hůře než by si svitavští přáli. Již po šestnácti sekundách totiž inkasovali a museli se rychle vzpamatovat, pokud chtěli se zápasem něco udělat. Ale výrazně mladší kádr a mnohem menší počet hráčů na střídačce promluvil do průběhu utkání. Svitavy ještě dvakrát inkasovaly a bylo to 0:3. To už Jedlička neudržel svoji prvoligovou skromnost na uzdě a po individuální akci přes celé hřiště dvě minuty před koncem třetiny skóroval (1:3). Už se zdálo, že se druhá třetina pouze dohraje, ale posledních deset sekund této části přineslo zajímavou podívanou. Nejdříve se stihl trefit svitavský mladíček Husák (2:3), aby ještě čtyři sekundy po buly svitavskou radost ze snížení zkazil další gól hostů (2:4).

S dvougólovým mankem nastupovali junioři do třetí třetiny. Šanci na srovnání vzkřísil hned po minutě hry Jedlička po nahrávce Vrtěny (3:4). Necelé dvě minuty poté Čížek nastřelil obránce hostů tak šikovně, že si Hradec vstřelil vlastní branku a bylo srovnáno (4:4). V tu chvíli zdánlivě stačilo pouze zodpovědně hrát a pokusit se ještě zápas rozhodnout. Avšak únava a nezkušenost vedla ještě k dvěma inkasovaným brankám do svitavské sítě, z čehož jedna byla vstřelena v oslabení. Svitavské FbK tak odešlo z tohoto utkání poraženo 4:6.

Velkým pozitivem je, že i přes malý počet hráčů v týmu se dokáží všichni hráči zapojit a podílet na hře týmu. Sbírají tak další cenné herní zkušenosti po příchodu z mladší kategorie a dospívají jako florbalisté. O tom také juniorská kategorie především je – nikoliv o výsledcích, ale o herní praxi. Poděkování tak patří také trenérovi Michalu Luňáčkovi, který s juniory turnaj absolvoval.

David Čížek

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.