Bývalí hráči Svitav či Brna se shodují na vyrovnaném vývoji utkání

Zeptali jsme se pěti lidí, kteří mají co dočinění se svitavským či brněnským oddílem. Znají prostředí jednoho či druhého týmu a několikrát zažili atmosféru vypjatého derby mezi Svitavami a Hattrickem Brno. Všichni se shodli na tom, že se bude jednat o vyrovnané klání, ve kterém budou hrát roli maličkosti. Detailní tipy na výsledek a vývoj utkání nabízíme níže pohledem exsvitavských a exbrněnských hráčů Radka Felkla a Ondry Macka; hráče, který okusil za Svitavy 1. ligu a play off Davida Petráže; svitavského patriota Petra Čápa, který se bude vracet k soutěžnímu florbalu od 1. ledna 2016 a také šéfredaktora online médií Českého florbalu Lubomíra Skály, který byl ještě před týdnem v dějišti MS ve florbalu ve Finsku.

Radek Felkl

Podle mě se bude jednat o vyrovnaný zápas. Svitavy jsou doma a Hattrick na parketách tak často nehraje. Ale zase by měl zabrat, aby si udržel první místo, proto mu mírně věřím a tipuju výhru Hattricku v prodloužení. Zkusím 6:5.

 

Ondřej Macků

FbK bude chtít před domácím publikem nadělit dárečky do sítě Hattricku. Marcel jako velitel fanklubu se určitě nenechá zahanbit a povede ofenzivu z vrchu. Bude to přetahovaná o každý metr a gól, skóre se bude přelévat. FbK urve bod navíc větším zápalem a touhou porazit “regionálního” rivala, se kterým měnila spoustu společných hráčů. Těším se na atraktivní florbal a krásné zakončení sezóny 2015. Tipuji 7:6 v prodloužení pro Svitavy.

 

David Petráž

Navzdory tomu, jak to vypadá s pozicemi v tabulce, bude zápas vyrovnaný. Bodový rozdíl není závratný a Brno, ačkoli vítězí více, soupeře zase tak moc nedrtí. Navíc z vlastní zkušenosti vím, k čemu se v červeno-černém pekle svitavské haly dokáží domácí vybičovat. Takže výsledek? 7:6 pro Svitavy na nájezdy. Já budu jako celou sezonu hrát s klukama online!

 

Petr Čáp

Očekávám, že zápas bude podobný tomu, který FbK odehrálo před dvěma lety proti tehdy vedoucímu Litvínovu (pozn. tehdy padl první rekord v návštěvnosti 1. Ligy, když se na Svitavy v prosinci 2013 přišlo podívat 575 diváků. Aktuální rekord padl na podzim tohoto roku a na svědomí ho má Česká Lípa počtem 582 diváků). Tedy i nyní bude mít ve velmi dramatickém a bouřlivém utkání lídr z Brna florbalově navrch. FbK ale svou bojovností, zónovou obranou a publikem na své straně zvítězí po prodloužení 5:4.

 

Lubomír Skála

Za dva roky v první lize je to s Hattrickem vždy buď anebo a rozhodují detaily. Sice je aktuálně vedoucím týmem ligy, ale že dokáže zaváhat, už předvedl v této sezoně v Ostravě. Naše klíče k vítězství? Maximální soustředěnost na svůj výkon, trpělivost a hlavně plná hala našich věrných fandů. Tipují vítězství 5:3.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.