FbK Svitavy chce nalákat do svých ochozů rekordní počet diváků

Florbalisté hrající třetím rokem 1. ligu mají za sebou vcelku podařenou první polovinu sezóny. Na kontě mají 21 bodů a pozitivní je zejména fakt, že se jim daří porážet silné soupeře. Naposledy si odvezli tři body z Kladna, se kterým se utkali loni dvakrát a vždy odcházeli se svěšenou hlavou. Víkendové vítězství za tři body jim upevnilo pozici v nejlepší osmičce zaručující play off.  A stalo se zároveň skvělou pozvánkou na poslední domácí utkání označené příznačně jako VÁNOČNÍ DERBY. Svitavy změří síly s lídrem tabulky Hattrickem Brno v sobotu 19. prosince od 20:00. Florbalisté se snaží na utkání nalákat co nejvíce diváků k vytvoření prvoligového rekordu. Ten jim zajistí minimálně 600 fanoušků.

Průměrný počet diváků na zápas se ve Svitavách každým rokem zvětšuje. Letošní průměr tvoří 334 diváků, což je v meziročním srovnání o 24 % více. Pokud srovnáme návštěvnost se Superligou, pyšní se Svitavy sedmou příčkou, což je vynikající úspěch. Oddíl se pokouší o divácký rekord již podruhé. Poprvé uspěl. Už v roce 2013 se osvědčil vánoční termín. Tehdy proti Litvínovu si do SH Na Střelnici našlo cestu na pět stovek lidí. „Termín i zápas nám hrají do karet i nyní. Brno je lídrem soutěže, ale určitě není k neporažení. 1. liga je letos nesmírně vyrovnaná. Navíc domácí prostředí ve Svitavách je pro soupeře vždy specifické. Několikrát jsme si vyzkoušeli, že svitavský fanoušek je hladový po sportovním zážitku a zápasy ve florbalu, kde ani vedení o pět branek pět minut před koncem nezaručuje jasnou výhru, strhává lidi k fandění. Výborně nám také funguje spolupráce se svitavským kotlem, který většinou tvoří hráči dříve působící v klubu. Pevně věřím, že do haly si najdou cestu i sváteční příznivci,“ říká René Hnát, ikona klubu a člen výkonného výboru FbK Svitavy.

Vánoční derby je zasvěceno i dobrým skutkům

Nadstavbou zápasu budou dvě divácké soutěže a jedna speciální akce. „Díky našim partnerům se nám podařilo domluvit do tipovací soutěže na přesný výsledek po základní hrací době hodnotný vánoční dárek. Výherce obdrží tablet značky Huawei. Tváří této značky je paradoxně Jaromír Jágr, v jehož rodišti loupily Svitavy minulý víkend, když porazily Kladno 7:5,“ říká hlavní organizátor vánočního derby Marek Vomočil. Další soutěž je více spjatá s klubismem. Pořadatelský stolek bude oceňovat nejoriginálnější zápasový transparent, jeho majitel získá šálu FbK Svitavy. Vstup na utkání je i nadále dobrovolný, výtěžek bude věnován na nákup vánočních dárků dětem, které stráví Štědrý den ve svitavské nemocnici.

Proč zajít na zápas?

Derby s Brnem patří v 1. lize k těm nevypjatějším. Není nouze o zajímavé momenty během celého zápasu. V minulosti několik brněnských hráčů působilo ve Svitavách a naopak, týmy se dobře znají a vzhledem k dojezdové vzdálenosti mají k sobě nejblíž. Brno nasbíralo v této sezóně o sedm bodů více než Svitavy, ale v základní hrací době dokázala obě mužstva bodovat shodně v šesti zápasech. Ani v brankovišti velké rozdíly nejsou. Ve svitavské bráně září Jiří Skácelík, šance Brna naopak zvedá svými výkony zkušený Jan Chrást. Brněnské zbraně tkví zejména v sehranosti první formace doplněné o talentované mladé hráče, naopak Svitavy sází na týmovost a vysoké nasazení. Další důvodem je atmosféra. Ve Svitavách patří neoddiskutovatelně k těm nejlepším. Již několikrát si hráči dokázali, že se svitavským fanklubem v zádech dokáží porazit i soupeře zvučnějšího jména, což Hattrick Brno jistě je.

Hala bude otevřena 30 minut před zápasem. Diváci při vchodu obdrží zápasový program s tipovacím lístkem.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.