Dvě vítězství v řadě pro svitavské florbalisty

1.liga mužů ve florbalu v posledních dvou víkendech došla do poloviny své základní části, kde se rozhoduje, kterých 8 týmů si zahraje play off, respektive na jaké 4 týmy čeká play down a případná baráž. FbK Svitavy právě v posledních dvou kolech získalo plný počet šesti bodů a po výhře ve Znojmě a následně doma nad 1. MVIL Ostrava drží 7. příčku. Soutěž je však nesmírně vyrovnaná, když stejně jako Svitavy mají 18 bodů i 4. Liberec, 5. Česká Lípa, 6. Kladno a 8. Black Angels Praha. Průběžné 3. místo (aktuálně Rožnov pod Radhoštěm) je vzdálené jen jedno tříbodové vítězství, ale stejně tak i 9. příčka zaručující záchranářské starosti. Po polovině základní části těžko hledat favorita soutěže, každé družstvo v soutěži je schopné vyhrát utkání spíše na základě aktuální formy, než na základě aktuální pozice v ligové tabulce. A o tom se svitavští hráči mohli přesvědčit v minulých dvou utkáních.

Tím prvním byl výjezd do Znojma. To je pro svitavské dnes již známý soupeř, kterému však místní borci dříve vzdorovali spíše sporadicky a do Znojma se jezdilo „na kolotoč“. Letos však dokázali hráči FbK v 4. kole doma zdolat Znojmo 8:6, aby v odvetě v 10. kole historicky vůbec poprvé na půdě jihomoravského soupeře zvítězili, navíc poměrně jednoznačně 7:3. Na týmový výkon založený na poctivé defenzivě nedokázali znojemští hráči po celé utkání najít účinný recept, a když už překonali obranu Svitav, končily jejich pokusy na výborném Skácelíkovi v brance. Ten byl nakonec i vyhlášen jako nejlepší hráč utkání na straně FbK. Vítězství ve Znojmě udrželo Svitavy ve hře o play off a přidalo týmu kolem trenérů Romana Kalhause a Ladislava Štancla sebevědomí.

Potvrdit cenný bodový zisk ze Znojma museli hráči FbK potvrdit hned v následujícím domácím utkání proti 1.MVIL Ostrava. Ostravský tým v jedenácti utkáních zvítězil pouze jednou, zato však proti lídrovi soutěže Hattricku Brno! Do Svitav tak přijel aktuálně poslední tým soutěže pod vedením zkušeného Jana Holovky především bojovat o další úspěch. A nutno přiznat, že se ve Svitavách představil velmi odhodlaný tým, složený především z mladých hráčů, kteří jsou na florbalově silném Ostravsku vždy slušně technicky vybavení. Svitavy sice zvládly vstup do utkání, když se v polovině úvodní třetiny prosadilo tradiční duo König-Doseděl. V prostřední části však ostravští hráči opařili všechny fanoušky Na Střelnici, když během deseti minut otočili na 1:3! Tři obdržené zásahy konečně donutily svitavské přidat na aktivitě a vyplatilo se. Sauer dorazil Prudilovu pumelici a bylo to 2:3. V 36. minutě pak Pakosta ze středu hřiště trefil přesně horní růžek ostravské svatyně a vyrovnal. Hráči se pak odvděčili více než 300 skvělým fanouškům, když Doseděl po nahrávce Nonna zavěsil a rozhodl utkání. Závěrečný tlak Ostravy neměl parametry hodné prvoligového obratu na půdě Svitav a domácí tak mohli začít slavit druhé vítězství v řadě.

Na Svitavy nyní čeká výjezd do Pelhřimova, poté dlouhá cesta na Kladno a posledním utkáním tohoto roku bude velké derby s lídrem soutěže Hattrickem Brno, které se odehraje 19. prosince v hale Na Střelnici.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.