Bitva o Středozem: Špičkový florbal a stánek FAT PIPE Na Střelnici

Svitavský florbalový klub zahájí oslavy 20 let svého vzniku a jako gratulanty si pozval týmy z absolutní české špičky. V hale Na Střelnici v neděli o půl čtvrté vyběhnou ke svému střetnutí držitel čtyř superligových medailí a vítěz Poháru Chodov a šestinásobní mistři z Vítkovic. Současně bude pro návštěvníky tohoto speciálního utkání připraven stánek oficiálního partnera FbK Svitavy a Chodova FAT PIPE s velkou předvánoční slevou!

Oba kluby patří k českému florbalovému zlatu, Chodov je navíc nejstarším florbalovým klubem v Česku a byli to právě jeho zakladatelé, kteří jako první před více jak 30 lety do tehdejšího Československa florbal přivezli. Právě tým z pražského Jižního Města vzal halu Na Střelnici za svou, přijíždí jako domácí a je hlavním gratulantem k významnému jubileu svitavských florbalistů.

“O atmosféře ve svitavské hale kolují legendy a my se těšíme, že ji zažijeme na vlastní kůži,” těší se trenér Chodova David Podhráský, držitel 4 mistrovských titulů. Jeden z jeho svěřenců, reprezentant Patrik Dóža, slibuje velmi tvrdý souboj: “Máme si s Vítkovicemi z minulého play-off co vracet.” Největší hvězda zápasu Patrik Dóža není jediným, kdo nosí či nosil dres národního týmu, na Střelnici se takových hráčů představí hned 16 včetně dvou slovenských reprezentantů na straně Vítkovic.

I když jsou historicky úspěšnější Vítkovice, v aktuální sezoně jsou na tom oba nedělní soupeři zatím jinak. Chodov se po středečním triumfu nad úřadujícími mistry ze Střešovic posunul již na třetí pozici a těší se ze skvělé formy. Naopak Vítkovice v létě změnily trenéra i herní styl a zatím se ještě hledají, aktuálně jim po sedmi kolech patří šesté místo, avšak před dvěma lety se z podobně bídného startu sezony dokázaly prokousat až k šestému titulu.

O dalším osudu obou předních českých týmů se rozhodne v neděli odpoledne ve svitavské hale Na Střelnici. Zatímco Chodov chce potvrdit svou výbornou formu, Vítkovice se pokusí odrazit k návratu mezi lídry superligy. Ať Bitva o Středozem dopadne jakkoliv, svitavské diváky čeká prvotřídní florbalový zážitek.

Ten bude doplněn o speciální akci oficiálního partnera svitavského i chodovského florbalu značky FAT PIPE, který si na ochozu haly Na Střelnici otevře mobilní prodejnu s širokým sortimentem florbalového vybavení s velkou slevou speciálně pouze pro toto utkání a kvalitními florbalovými tričky mimořádně za pouhých 300 Kč. Po Bitvě o Středozem se zde také návštěvníci budou moci potkat s Patrikem Dóžou a dalšími chodovskými reprezentanty.

Tipsport Superliga, 8. kolo

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC Vítkovice Oxdog

neděle 1. listopadu od 15:30 hod.
Sportovní hala Na Střelnici, Svitavy
vstup zdarma

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.