A-tým zdolal Znojmo

Ve 4. kole 1.ligy mužů svitavští florbalisté poprvé v sezóně dokázali naplno bodovat, když si před domácím publikem poradili s favorizovaným Znojmem poměrem 8:6.

Dramatické vítězství před fantastickou atmosférou se však nerodilo lehce. Silné Znojmo do zápasu vstoupilo velmi dobře a v průběhu 1. třetiny postupně navyšovalo vedení až na 3:1. Za Znojmo se prosadili Sláma, Palát a Pánek, na straně Svitav se díky přesné střele poprvé v prvoligových statistikách objevilo jméno Ivan Šivák.

Těžko říct, co se o první přestávce dělo v šatně Svitav, ale úspěch to rozhodně přineslo. Nejdříve sice znojemský Sláma druhou brankou v utkání zvýšil na 4:1 pro Znojmo, ale poté se na palubovce řádně přitvrdilo a svitavští hráči najednou byli u každého míčku dříve než soupeř z jihu Moravy. Především první svitavský útok Bečvář-König-Doseděl v každém střídání hrozil znojemské obraně a nebylo tak překvapením, že Svitavy postupně smazaly náskok Znojma a srovnaly stav skóre na 4:4. Postupně skórovali dvakrát Doseděla a jednou Bečvář. Více jak 300 diváků se v hale Na Střelnici dostávalo do varu a hnalo domácí tým kupředu.

Závěrečná třetina nebyla nic pro kardiaky. Svitavy pokračovaly ve vynikajícím výkonu, ale bylo to Znojmo, kdo v 51. minutě vstřelilo branku (Čihal) a dostalo se do vedení 5:4. Za Svitavy však záhy srovnal stav probuzený kanonýr Říha (5:5) a chvíli po něm se prosadil i König (6:5). Znojmo však bez brankáře dokázalo srovnat na 6:6 zásluhou Pánka. Do konce utkání zbývalo něco přes minutu. Svitavští však jakoby cítili, že nedělní večer v domácí hale Na Střelnici patří jim. Trenér Kalhaus stáhl sestavu na 10 nejlepších a na další nátlak Znojmo již nedokázalo reagovat. Nejmenší a nejlehčí hráč na hřišti Jan Kolena vybojoval u mantinelu téměř ztracený míček a ranou pod břevno v čase 59:24 zlomil výsledek na stranu Svitav a postavil celou halu na nohy. Znojmu nezbylo než znovu odvolat brankáře a vsadilo vše na vyrovnání v posledních vteřinách. Tentokrát však okurkářům zatopil domácí kapitán Richter, který dostal obranu pod tlak a před prázdnou branku naservíroval na zlatém podnose Dosedělovi, který potvrdil na 8:6 a zároveň tak zkompletoval hattrick v tomto utkání (celkově 3+2!).

O tom, jak tvrdé utkání to bylo, svědčí statistiky vyloučení, kterých bylo celkem 10 (6 Svitavy, 4 Znojmo). Vynikající hra v oslabení a větší vůle po vítězství nakonec znamenala 3 body pro domácí FbK Svitavy. Za Svitavy byl nakonec díky vítězné brance vyhlášen nejlepším hráčem utkání Jan Kolena.

Borce z FbK teď čeká velmi náročný program. Hned v sobotu nastoupí v Ostravě na palubovce nováčka soutěže 1. MVIL. V úterý 27.10., den před státním svátkem, vyzvou doma od 20:00 Pelhřimov. Třetí utkání v sedmi dnech bude opět před domácím publikem. V sobotu 31.10. do Svitav přijede tradičně silná Česká Lípa vedená exreprezentantem Slaným (od 18:00).

Tím však florbalový týden ve Svitavách nekončí. V rámci výročí 20 let florbalu ve Svitavách se v neděli 1. listopadu Na Střelnici od 15:30 odehraje utkání nejvyšší domácí soutěže – Tipsport Superligy mezi TJ FATPIPE CHODOV a 1. SC VÍTKOVICE. Svitavští diváci se tak mohou těšit na souboj dvou tradičních družstev ze špičky české nejvyšší florbalové soutěže.

Hned o týden později, v pátek 6. listopadu, pořádá ve Fabrice svitavský florbalový klub výroční ples, na který tímto zve všechny příznivce tohoto sportu.

Sestava FbK Svitavy v utkání: Skácelík (Lamař) – Musil, Prudil, Říha, Jedlička, Šivák, Štancl – Bečvář, Doseděl, König, Šmarda, Kolena, Richter (C), Brýdl, Plch, Pakosta, Sauer, Dvořáček.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.