FbK v Praze ukončilo černou sérii

Ve 3. kole 1.ligy mužů svitavští florbalisté konečně dokázali bodovat, když na hřišti pražského Startu 98 zvítězili 5:4 po prodloužení.

FBC Start98 – FbK Svitavy 4:5p
branky:
5. Lukáš Studený, 15. Lukáš Studený, 40. Tomáš Volf, 49. Vojtěch Šišma – 4. Aleš König, 20. Vladislav Doseděl, 29. Aleš König, 57. Vladislav Richter, 65. Ondřej Pakosta;rozhodčí: Martin Valenta – Michal Žďárský; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 88; zásahy brankářů: Václav Zavadil 9 – Jiří Skácelík 24; po třetinách: 2:2, 1:1, 1:1, 0:1;

Už ve 3. minutě nehezky fauloval pražský bijec Štyler a Aleš König dokázal využít nabídnutou přesilovku, když ze středu hřiště nedal domácímu brankáři naději: 1-0. Vedení však FbK dlouho nevydrželo. Svitavští hráči jakoby byli svázaní tíhou série pěti proher v řadě (3 v přípravě a 2 v lize) a školácké chyby tak předváděli paradoxně nejzkušenější hráči. Ivan Šivák na půlce hřiště „namazal“ domácímu kanonýrovi Vavrovi, ten pouze posunul na Studeného, který už si věděl rady: 1-1. Další hrubici vyrobil v 15. minutě svitavský kapitán Richter a byl to opět Studený, hráč s desítkami extraligových startů, který ranou z první zavěsil a poslal pražský Start 98 do vedení: 2-1. FbK však nesložilo zbraně a gólem do šatny srovnal na 2-2 probuzený střelec Doseděl, kterého krásně našel kolega z útoku Bečvář.

V polovině základní hrací doby se podruhé v utkání prosadil König po nahrávce Doseděla, tentokrát dorážkou v blízkosti branky a Svitavy šly do vedení: 3-2. Po zmatcích ve svitavské obraně však Start 98 dokázal těsně před odchodem do šaten srovnat zásluhou Volfa a v poslední třetině se tak začínalo opět za vyrovnaného stavu. Na týmu Svitav bylo vidět velké odhodlání protrhnout smůlu a konečně zvítězit. O to větší ránou bylo, když další zkušený hráč FbK – tentokrát Brýdl – nezvládl jednoduchou situaci a poslal hráče Startu do přečíslení, na jehož konci poslal Šišma Start do vedení 4-3. To se psala 49. minuta. Hráči FbK však nesložili zbraně a stupňovali tlak na soupeře. Nejdříve Svitavy nedokázaly proměnit 2 přesilové hry po sobě, aby v 57. minutě kapitán Richter odčinil chybu ze začátku utkání a po asistenci Königa (v utkání 2+1!) srovnal na 4-4.

Na samý závěr základní hrací doby byl vyloučen Doseděl, ale Start si s přesilovkou neporadil především díky vynikajícímu brankáři Skácelíkovi (vyhlášen nejlepším hráčem utkání!). Rozhodovat se tak muselo v pětiminutovém prodloužení. Už to vypadalo, že o bodu navíc se rozhodne v nájezdech, ale v čase 64:34 dokázal Plchovo nahození dorazit do branky Pakosta a rozjásal tak svitavskou lavičku. Svitavy si tak za výhru v prodloužení připsaly první 2 body v letošní tabulce 1.ligy, kde se aktuálně nachází na 10. příčce. Už tuto neděli 18. října od 17.00 však přivítají dalšího těžkého soupeře. Tentokrát Na Střelnici přijede Znojmo, které v prvních třech kolech ještě neztratilo ani bod. Před Svitavami tak stojí mimořádná výzva pokusit se zaskočit jasného favorita ze Znojma.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.