Bitva o Středozem: Svitavy budou opět hostit špičkový florbal

Svitavy letos slaví 20 let od založení a řadí se k třicítce nejstarších klubů v České republice. Pro své fanoušky a v podstatě celý region ulovily v rámci oslav ligové giganty. Na svitavskou palubovku k utkání 8. kola Extraligy mužů vyběhnou v neděli 1. listopadu od 15:30 týmy z nejužší české špičky – Chodov a Vítkovice. Organizátoři společně s kluby se rozhodli v parafrázi na populární fantasy trilogii Pán prstenů pojmenovat tento zápas jako Bitvu o Středozem.

“Svitavy leží na hranici Čech a Moravy, takřka přesně uprostřed mezi Prahou a Ostravou,” vysvětluje název utkání trenér a marketingový manažer Chodova David Podhráský. Podle něj proto není příznačnějšího místa pro svedení jednoho z největších zápasů české florbalové scény. “Konkurence mezi Prahou a Ostravou je v českém florbale historicky daná, týmy z obou měst vždy sváděly dramatické souboje o pohárové i extraligové trofeje. I my máme ještě poměrně živé vzpomínky,” naráží Podhráský na Superfinále v pražské O2 areně v roce 2013.

Chodov dorazí s plným kádrem včetně reprezentantů

Tehdy před více jak deseti tisíci fanoušky Chodov Vítkovicím podlehl těsně 3:4, pro Davida Podhráského to byl poslední zápas bohaté kariéry, v jejímž průběhu získal 3 tituly Mistra ČR. Nyní již jako trenér přiveze do Svitav nabitý kádr s reprezentanty, jako jsou Patrik Dóža, Tom Ondrušek a populární brankář Jan Barák, mimochodem nejvyšší hráč extraligy.

Vítkovice opět budou kandidátem na Mistra ČR

Šestinásobní mistři z Vítkovic jsou jediným týmem vedle Tatranu Střešovice, který se může extraligovým titulem pyšnit, i proto se těší ve Svitavách určité popularitě. Chodov tak do jisté míry riskuje, že nebude mít tak úplně domácí prostředí. “Samotní svitavští fanoušci si užívají 1. ligy mužů a nejbližší extraligové týmy z Brna či Pardubic již dobře znají. Vzhledem k dlouhodobé práci s fanoušky, jež hojně navštěvují všechna domácí utkání Svitav, chceme na výjezdní extraligové utkání atakovat divácký rekord, to znamená překonat hranici 600 diváků. Pevně věříme, že oslovené týmy předvedou to nejlepší, co v nich je a fanoušci si přijdou na své,” říká organizátor zápasu Lubomír Skála ze Svitav.

Početné svitavské publikum si získalo věhlas i mezi extraligovými týmy

Do svitavské Střelnice chodí na florbal páté nejpočetnější publikum v Česku a vedle špičkové haly mají chodovští a vítkovičtí florbalisté ještě další důvody k návštěvě města na českomoravském pomezí. “Máme zde přátele, sdílíme filozofii značky FatPipe a také se sluší stylově popřát jednomu z českých tradičních klubů k 20. narozeninám,” vypočítává chodovský lodivod David Podhráský

Extraliga mužů – 8. kolo

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC Vítkovice Oxdog

neděle 1. listopadu 2015 od 15:30

Sportovní hala Na Střelnici, Svitavy

vstup zdarma

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.