SENZACE! Svitavy porazily Znojmo

Svitavští hráči byli před zápasem s dalším z favoritů 1. ligy oprávněně nervózní, čtyřzápasová šňůra proher s Kladnem, Ústím, Litvínovem a Startem nedodávala družině ze svitavské Střelnice klid. Svitavy ale od poslední prohry se Startem notně posílily, na střídavý start přišli hned čtyři mladíci z extraligových Pardubic a na hostování do konce dubna Ondřej Macků z Hattricku Brno.

FbK Svitavy – TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:5
branky: 7. Dominik Nikolas Chmelař, 14. Vladislav Richter, 21. Aleš König, 40. Aleš König, 54. Aleš König, 59. Aleš König, 60. Tomáš Dlesk – 14. David Kučera, 18. Petr Čihal, 30. Petr Čihal, 53. Martin Pánek, 57. Petr Čihal; rozhodčí: Libor Gavlas – Lukáš Mikula; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 265; zásahy brankářů: Jiří Skácelík 14 – Martin Beneš 21; po třetinách: 2:2, 2:1, 3:2;

Ostatně Svitavy mají ve svém kádru již pět hráčů na střídavý start a jednoho hostujícího, Soutěžní řád ale bohužel umožňuje v utkání start pouze pěti z nich. Černého Petra si tak vytáhla staronová posila Ondřej Macků a šanci dostala pětice hráčů se střídavým startem, což je vedle pardubické čtyřky i Dominik Šmarda, jež je od srpna hráčem brněnských Bulldogs.

A důvěra v pardubické posily se vyplatila hned na začátku. Ač byl Formánek při svém úprku atakován, ještě stihl najít Dominika Chmelaře, který v čase 6:12 zrušil bezbrankový stav. A bylo ještě veseleji. Jakub Klusák si sice šel sednout na trestnou lavici, ale Znojmo trefilo jen boční síť Skácelíkovy svatyně, načež Doseděl s Richterem ve svém bláznivém úprku zvýšili v oslabení na 2:0 pro Svitavy. Bílo-červená jízda ze Znojma ale našla na toto zostuzení brzkou odpověď, Kučera v přečíslení snížil na 1:2 a dvě a půl minuty před koncem první části Čihal vyrovnal na 2:2. Znojmo si ale ještě před sirénou vysloužilo dvouminutový trest.

Přesilovku Svitavy dokázaly využít v první minutě druhé třetiny, svoje galapředstavení totiž rozehrál Aleš König. Klíčovou práci domácího týmu ale zařizovala také třetí pardubická formace s Dominikem Šmardou, která dávala znojemským pořádně zabrat a nenechala je vydechnout. Tým z jihu Moravy tak byl po zbytek zápasu odsouzen pouze k dotahování skóre. Vyrovnat se jim povedlo znovu ve 30. minutě a nastala divoká honba za vedením. Přebíhání z jedné strany na druhou, které ve Svitavách známe spíše z basketbalu, naštěstí vyústilo v gól pro červeno-černé dresy. Znovu do vedení 26 vteřin před koncem druhé třetiny poslal Svitavy Aleš König.

Hra na kočku a myš dostala grády až sedm minut před koncem, kdy Znojmo znovu vyrovnalo. Königovi ale trvalo jen 59 vteřin, aby znovu rozburácel Střelnici a dokonal svůj hattrick. Čepice v hledišti chyběly, na palubovku tak alespoň přistálo tričko křepčícího korunního prince svitavského fanklubu Lukáše Musila. Graf nálady v hale ale vzápětí strmě spadl do záporných čísel. Míček vrtošivě poskakoval po čáře ve znojemské brance a zatímco diváci za brankou začali jásat, rozhodčí rozpažil a následně vyloučil Königa za hrubost. Přesilovku využil Čihal a 207 vteřin před koncem byl stav opět nerozhodný.

Vítězný gól si ale celý večer lakonil pro sebe svitavský hrdina Aleš König, jehož střelu si v 59. minutě srazili do brány sami znojemští obránci. Znojmo reagovalo stažením brankáře, ale ani v šesti se nedokázalo prosadit. Skóre na konečných 7:5 tak do prázdné brány pečetil Tomáš Dlesk.

Velké překvapení tak bylo na světě, Svitavy poprvé v historii porazily Znojmo a získaly cenné tři body s jedním z favoritů soutěže. Nadále však zůstávají v horké zóně na hranici play-off a play-down, aktuálně se posunuly na 8. místo. Do konce základní části ale ještě zbývá 14 zápasů. “Tým odvedl výborný výkon a je vidět, že pokud budeme hrát týmově, tak to bude jen a jen lepší,” řekl po vítězném duelu trenér Lubomír Kocourek.

Nyní Svitavy čeká veledůležitý trojboj s týmy z okolních pozic v tabulce. Příští týden vyjíždí FbK do Rožnova pod Radhoštěm. V jednom z center Valašského království musí vítězství nad Znojmem potvrdit, jinak se znovu dostane do bodové mizérie. Další domácí zápas pak naše borce čeká 22. listopadu od 20:00 s pražskými Black Angels, poslední listopadový víkend pak vyjedou do Opavy.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.