Richter: Rozhodovat budou nervy

Jaké jsou tvá očekávání od zápasu proti Litvínovu?

Litvínov je zkušený tým, který ví, jak se na sezónu připravit, o čemž svědčí jejich prozatímní 2. místo v tabulce. Pořád čekáme, až se ti jejich třicátníci na to vykašlou nebo aspoň přestanou stíhat, ale toho se asi nedočkáme, protože zrají jako víno.  Nevynikají ani tak svou technickou vytříbeností, jako spíše bojovností a zkušenostmi. Očekávám férový boj o každý metr hřiště, na což budou dohlížet zdaleka nejlepší rozhodčí v ČR. Rozhodovat budou nervy. Kdo je udrží při tvrdých soubojích na uzdě a vyvaruje se vyloučení, bude mít daleko větší šanci zvítězit.

Na posledním domácím zápase si našlo cestu na tribuny necelé čtyři stovky diváků, což byla druhá nejvyšší návštěva kola ve srovnání s extraligou a 1. ligou. Jak moc vnímáte jako hráči podporu na hřišti?

Jsme moc rádi, že i v nové sezóně chodí diváci v tak hojném počtu. Říká se, že druhá sezóna ve vyšší soutěži je ještě těžší než ta první, protože pomine nováčkovský elán a zapálení. U našich fanoušků tomu tak rozhodně není. V hale většinou panuje taková atmosféra, že se se spoluhráči na hřišti často vůbec neslyšíme, takže nějaké křiknutí o přihrávku nepřipadá v úvahu.

Jaké je naladění týmu před tímto těžkým zápasem?

Nálada v týmu po úvodních kolech je dobrá, i když v posledním zápase proti Ústí nad Labem (3:4) jsme ztratit body rozhodně nechtěli. Z prvních třech zápasů máme 7 bodů, což bychom asi před sezónou brali všemi deseti. A to i vzhledem k soupeřům, se kterými jsme se utkali a naší dosavadní bilanci proti nim. Proti Ústí jsme si věřili, ale domácí na nás byli dobře připraveni a po většinu zápasu hráli tvrdě a byli o něco rychlejší. Sezóna je ještě dlouhá a týmy v první lize jsou tento rok na můj vkus velice vyrovnané. Nikdo neví, co může přijít. Série zranění, pokles formy u nejdůležitějších hráčů nebo cokoliv jiného, proto je důležité získávat co nejvíce bodů, dokud se nám takovéto události vyhýbají. A kde jinde než v domácím prostředí, ve kterém máme ty nejlepší podmínky.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.