Dorostenky načnou mládežnickou sezónu

Elitní tým mužů odstartoval sezónu hned v její první den proti Pelhřimovu a byl úspěšný, svého soka z Vysočiny porazil vůbec poprvé a hned vysoko 9:4. Po dvou týdnech vstoupí do soutěží první mládežnický tým – dorostenky.

V nové sezóně se svitavský florbal prostřednictvím dorostenek vrátí ke kořenům. V regionu Pardubický – Královéhradecký kraj se totiž do Ligy dorostenek přihlásily pouze 3 týmy, které se po dohodě rozutekly do vedlejších regionů. Svitavské dorostenky tak odvezou vlajku FbK po dlouhých sedmi letech znovu na jih Moravy. V roce 2007 totiž došlo k reorganizaci florbalových regionů (viz klubová historie) a Svitavy musely skousnout odsunutí z Jihomoravského kraje do slabších východních Čech.

Dorostenky si tak značně polepší, jejich soupeřkami budou kluby, které mají v ženském florbale velkou tradici – 1. AC Uherský Brod, FbC Aligators, TJ MEZ Vsetín či Sokol Židenice; a také dívčí výběry elitních klubů Bulldogs Brno a TJ Znojmo, které je soupeřem našich mužů v 1. lize. Jedinou neznámou tak je pro Svitavy Slovácko, které vzniklo teprve před dvěma lety ve Starém Městě u Uherského hradiště.

Profily mládežnických družstev s kompletními rozpisy

Junioři: 3. liga juniorů – skupina 4

Starší žáci: Liga starších žáků – skupina 4

Elévové: Přebor elévů – skupina 4

Dorostenky: Liga dorostenek – skupina 6

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.