Svitavští florbalisté potrápili Českou Lípu a přivezli si bod

V 2. kole 1. ligy mužů ve florbalu zajížděli svitavští florbalisté na dalekou palubovku FBC BRZDY CZ Česká Lípa v roli outsiderů. Vždyť Lípa již druhý rok po sobě vyhlašuje útok na postup do extraligy a s vloni prvoligovým nováčkem měla zatím stoprocentní bilanci. Oba týmy však nenastoupily v úplných sestavách. V červenočerném dresu Svitav chyběl čerstvě zraněný Dominik Šmarda a Lukáš Brýdl s Jiřím Skácelíkem nastoupili navzdory nemoci. V řadách Lípy pak chyběl exreprezentant Slaný a jeho parťák z obrany Motejzík.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FbK Svitavy 6:5p
branky:
2. Milan Tichý, 16. Jakub Novák, 42. Milan Tichý, 43. Jakub Jirsa, 50. Jan Merlíček, 65. Jakub Karel – 9. Vladislav Doseděl, 25. Aleš König, 38. Vladislav Doseděl, 44. Jan Kolena, 44. Robin Kalhaus; rozhodčí:Jakub Nábělek – Radek Štengl; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 202; po třetinách: 2:1, 0:2, 3:2, 1:0;

Trenér Kocourek apeloval na důraznou defenzivu, ale hráči jakoby v první třetině teprve vysedali z autobusu. Jako studená sprcha zapůsobila rána Milana Tichého již ve druhé minutě, který tak otevřel skóre utkání ve prospěch domácích (1-0). Chvíli na to sice zahrozil Brýdl po shození na střed od Klusáka, ale v dobré pozici mířil těsně mimo svatyni Ivana Ponomareva. Přesněji mířil Doseděl, který po krásném krosu Prudila ze střední vzdálenosti trefil na zadní tyč (1-1). Do konce třetiny se ještě prosadil Novák (2-1) a ve svitavské kabině nebylo veselo.

Po návratu na palubovku dostaly Svitavy první výhodu přesilové hry a König po nahrávce Říhy nedal Ponomarevovi ranou do šibenice nejmenší šanci (2-2). Hra se poté přelévala ze strany na stranu a domácí diváci se nestačili divit, když si Doseděl narazil s kolegou z útoku Königem a připsal si druhý zásah v utkání (2-3). Ostatní pokusy českolipských zvládl pokrýt Skácelík a k překvapení celé haly šli do šatny po 2. části svitavští s jednobrankovým náskokem.

Svitavy nastoupily do závěrečné části s cílem udržet Lípu na distanc, jenže opak se stal pravdou.  Vnuk posunul na Tichého, který opět potvrdil, že jeho rána z dálky je nechytatelná (3-3). Hned po minutě se trefil i sebevědomý Jirsa (4-3) a zdálo se, že zkušená Lípa je na koni a zápas si pohlídá. To by však v dresu Svitav nesměl hrát excelentní střelec David Říha, který projektilem z vlastní půlky trefil Ponomareva, ten však míček neudržel a svitavský matador Nejedlý ukázal, jak platný je na dorážce (4-4). Hned v dalším střídání z obrany krásně zavěsil Kalhaus a svoji premiérovou prvoligovou brankou otočil na 4-5 ve prospěch Svitav. V 50. Minutě ale Lípa po tlaku srovnala stav a začínalo se tak znovu. Svitavy hrály 4 minuty přesilovou hru, ve které dobře pálili postupně Kolena, Brýdl, Říha i König, ani jedna střela však nenašla cíl v síti českolipské branky. Týmy si tak rozdělily po bodu a šlo se na prodloužení, tedy boj o jeden bod navíc. V prodloužení byla k vidění florbalová bitva. Když už se zdálo, že dojde až na samostatné nájezdy vydoloval u mantinelu míček dvoumetrový vnuk a Karel se v dobré pozici ze středu nemýlil, Skácelík na jeho ránu z blízky neměl šanci reagovat. Pouhou vteřinu před koncem prodloužení tak Česká Lípa vybojovala bod navíc a svitavští mohli jen litovat, že v dobré formě dosáhli „pouze“ na bod.

V sobotu 4.10. zajíždí FbK na derby do Brna proti místnímu Hattricku, aby se o týden později (11.10. od 20:00) borci FbK představili svitavským divákům proti vloni ještě extraligovému Kladnu.

Sestava Svitav proti České Lípě: Skácelík, (Lamař)- Říha, Kalhaus, Prudil, Šivák – Doseděl, Richter ©, König, Brýdl, Kolena, Klusák, Zelený, Nejedlý, Sauer.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.