Muži vstoupili do sezóny úspěšně, Pelhřimov smetli 9 góly

Po krachu svitavského fotbalu, který se propadl s existenčními problémy až do krajského přeboru lze nyní už definitivně říci, že králem mezi svitavskými amatérskými sporty je florbal, který co do kvality předvedené hry a divácké návštěvnosti směle konkuruje také mnohamilionové show basketbalových Turů v Kooperativa NBL.

Svitavští florbalisté úspěšně vstoupili do ligového ročníku, když si v 1. kole na domácí půdě poradili s celkem Spartak Pelhřimov poměrem 9:4. Vítězství je o to cennější, že tohoto soupeře se svitavským florbalistům doposud nikdy nepodařilo v soutěžním utkání porazit.

Velkou chuť vítězit ukázaly Svitavy již v 1. třetině, do které hráči vlétli jako blesk. Hned v druhém střídání Brýdl posunul po mantinelu do obrany na Říhu, který se po výběhu na střed hřiště nemýlil: 1:0. Chvíli na to sice Kučera srovnal po nešťastné teči domácího Šmardy (1:1), ale poté už se rozjel brankostroj Svitav naplno. Nejdříve Kolena při přesilové hře proměnil po signálu s Klusákem a Brýdlem volný úder (2:1), aby chvíli na to Pelhřimov znovu fauloval, tentokrát unikajícího Sauera. Nařízené trestné střílení proměnil s přehledem svitavský kanonýr Říha (3:1). Ten samý hráč našel v dalším střídání Brýdla, který se uvolnil u mantinelu a střelou ze střední vzdálenosti zvyšoval už na 4:1. Pelhřimov se pokusil vrátit do zápasu v přesilové hře, kterou krásnou ranou využil Kučera (4:2), ale ještě do přestávky se prosadil Doseděl po nahrávce skvěle hrajícího Königa (5:2). V druhé třetině Pelhřimov sice opticky vyrovnal hru, ale byly to opět Svitavy, kdo zvyšoval skóre na ukazateli. Nejdříve Richter individuálně pokořil několik soupeřů a trefil tyč, o pár momentů později už však Říha zkompletoval hattrick po nahrávce spielmachra Doseděla (6:2). Agilní Kučera sice ještě snížil z dorážky (6:3), ale do konce třetiny si König s Dosedělem vyměnili role a prvně jmenovaný zasunul do prázdné brány ( 7:3).

Pelhřimov lehce zdramatizoval stav utkání, když na 7:4 snížil kapitán Martin Kos hned v úvodu třetí části. Hra se více otevřela a využít toho dokázal svitavský matador Jiří Nejedlý, který ustál tvrdé souboje, položil si Venkrbce v brance Pelhřimova a bekendem zavěsil. Pelhřimov sice v závěru utkání notně přitvrdil, ale výsledkem bylo jen zvýšení Königa, který v přesilové hře uklidil nahrávku vzduchem do pelhřimovské klece (9:4). Diváci sice skandovali oblíbených „deset“, ale skóre zůstalo 9:4 až do konce utkání. Nejlepším hráčem Svitav byl právem vyhlášen David Říha, který si připsal 5 bodů za hattrick a 2 nahrávky. Úvod soutěže na domácí půdě tak Svitavy zvládly vítězně. Nyní Svitavy zajíždí na palubovku České Lípy a hned o týden později k derby do Brna proti místnímu Hattricku. Doma se tak představí až v sobotu 11. října od 20:00 proti FBC Kladno, tedy proti loňskému účastníku extraligy.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.