Muži v Litomyšli ukončili pohárové tažení, smutek Na Střelnici však nepanuje

Svitavy pro florbalovou veřejnost nečekaně vypadly již ve druhém kole Poháru České pojišťovny s divizní Litomyšlí. V hale Na Střelnici však překvapené ani rozčarované tváře nenajdete, byť svitavští hráči i ke svým největším rivalům odjeli s cílem zvítězit.

FBC Peaksport Litomyšl – FbK Svitavy 11:2 (2:0, 3:1, 6:1)
branky: 4. Matěj Stejskal, 19. Adam Toman, 23. Tomáš Jakubík, 25. Josef Karlík, 35. Tomáš Jakubík, 43. Ondřej Pakosta, 45. Dušan Ochodnický, 46. Jiří Hubinka, 47. Tomáš Jakubík, 47. Ondřej Pakosta, 52. Ondřej Pakosta – 24. Vít Sauer, 51. Adam Dvořáček; rozhodčí: Lucie Hejnová – Jitka Romančáková; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 142;

Florbalové El Clásico svitavského okresu ani před pěkně zaplněnou halou v Litomyšli již nemělo takový náboj jako před dvěma lety, kdy oba kluby hrály na stejné úrovni. Svitavy se navíc pilně připravují na svou druhou sezónu v 1. lize mužů a podřizují tomu vše. Účastník posledních dvou pohárových osmifinále se místo do 4. kola nechal dobrovolně nasadit do pohárového pavouku již od samého začátku s cílem završení letní přípravy. Druhé kolo se však dostalo do kolize s elitním pardubickým turnajem Sokol Cup, kterému svitavští nakonec dali přednost. Do Litomyšle tak odjeli jen tři hráči doplnění o juniory. Někteří z nich za mužský tým nastoupili vůbec poprvé.

Dvojnásobná litomyšlská přesila tak nemohla domácí fanoušky zklamat, selhání nebylo proti svitavskému torzu přípustné. Své role se domácí zhostili na jedničku. Trpělivým tempem postupně svitavské mladíky udolali a do závěrečné sirény rozvlnili svitavskou síť jedenáctkrát, po hattricku si připsali Tomáš Jakubík a Ondřej Pakosta. Dva čestné zásahy Svitavy zařídili Vít Sauer s Adamem Dvořáčkem. Litomyšl tak mohla slavit historicky nejvyšší výhru nad Svitavami a také historický postup do třetího kola Poháru České pojišťovny.

Základní sestava pro 1. ligu mezitím bojovala v Pardubicích se svými ligovými soupeři. Ve skupině se nakonec FbK umístilo na třetí pozici s nadějnými výsledky. Soupeře pro první domácí ligový zápas z Pelhřimova náš tým porazil vysoko 7:3 a s ambiciózní Českou Lípou remizoval po divoké přestřelce 7:7. Jedinou prohru ve skupině tak zaznamenal v utkání se Znojmem, které se krylo s pohárovým duelem v Litomyšli. Znojemští ale měli i s oslabenými Svitavami hodně práce a nakonec zvítězili 8:6. V utkání o celkové 5. místo se pak Svitavy utkaly se třetím týmem extraligové skupiny domácím Sokolem Pardubice. Lítý boj nakonec lépe dopadl pro Svitavy v poměru 2:1.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.