ZÁKULISNÍ PLK: Ostrava cup 2014

Zdravím všechny zase po čase!

Příprava A-mužstva je v plném proudu a tak se rok s rokem sešel a opět jsme se přihlásili na Republic cup v Ostravě. O výsledek ani tak nešlo, šlo spíše o to, abychom omrkli nové koně v naší FbK stáji a dostali se taky do haly, protože zatím jen polykáme drily na stadionu. Zápasů jsme odehráli celkem 5 s bilancí 2 výhry 1 remíza a 2 prohry, takže klasickej střed. Já bych se zaměřil zase spíše do zákulisí, kde to doslova vřelo J

Turnaj s námi absolvoval Jan Žanek Malý, který celý minulý rok laboroval s kolenem. Nebýt toho, že přibral asi 57 kilo, tak si ani nevšimnete, že by takovou dobu nehrál a příjemně překvapil.

Po prvním hracím dnu jsme našli útočiště v místní základní škole. Spali jsme ve třídě, která byla hned vedle ředitelny, takže žádné alotria pochopitelně neprobíhaly! Po ubytování jsme zašli na projekci právě probíhajícího MS ve fotbale, kde se nás ujal místní přátelský synek od výčepu s tričkem Baník Baníku. Celý druhý poločas nizozemské nadvlády probulel Dominik nahoďpatku Šmarda, že chce jít na Stodolní do baru s točícím parketem, o kterém mu básnil zkušený harcovník Davča Říha, ke Šmardově smůle se nikomu na hodinovou štreku nechtělo. Postupem času měl Josef Prudič Prudil super nápad… Zařvat heslo SLAVIE a kdo zůstane poslední, tak má smůlu. Cestou zpět kolem projíždělo taxi značky Škoda 100 (asi tak z roku 1980). Pepa nelenil, jako správný policista ho zastavil, donutil stáhnout okýnko a nevěřícně se ptal:“Ty volee, to si děláš p*del…S tímhle ty jako normálně jezdíš?? Vylez, musíme dát fotku“! Borec to asi nezažil poprvé, protože hned hlásal, že musí vypnout světla, že fotka bude lepší! A byl ve svém živlu.

Příští ráno dostaneš totální klepec od týmu z Mohelnice a říkáš si, že nemůže být hůř… Opak byl pravdou!

Při příjezdu na další halu jsem myslel, že mě šálí zrak, když jsem viděl Lukáš Stopaře Musila (měl práci, na turnaj nemohl) s nabaleným batůžkem a s otevřenou náručí nám vyprávěl, jak šel v šest ráno domů a vzpomněl si, že jeho kámoši hrají turnaj v Ostravě a rozhodl se vyjet na svoji štaci vstříc osudu.

Černého Petra dostal Davča Říha, který měl v autě místo a po turnaji ho vezl domů. V první zatáčce Lukáš vylil pití se slovy Davide hned zastav, je tu nějak moc vody, ve druhé ztratit kšiltovku, když se z okýnka kochal Ostravou a okřikl Davida, že mu jako řidiči už nevěří, a že se teda připoutá a usnul až do sy.

Jsme všichni v pořádku doma a příprava pokračuje dál!

#skaca48

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.