Poslední zápas FbK Svitavy v povedené sezóně

Uplynulou sobotu přivedl tým FbK Svitavy poprvé v historii oddílu soutěž play off 1. florbalové ligy do domácí haly Na Střelnici. Soupeřem mu v rámci 3. čtvrtfinálového zápasu byl vítěz základní části FBC BRZDY CZ Česká Lípa. Do Svitav si Severočeši přivezli nejen plný autobus diváků, ale především slibný náskok dvou vítězných utkání. Při systému třech vítězných utkání v této vyřazovací soutěži tak chybělo soupeři FbK Svitavy již jen jedno vítězství k postupu do semifinále. Na druhou stranu ambicí domácích bylo poprvé v této sezóně Českou Lípu porazit a vynutit si nedělní utkání.

Zápas začal ze zajištěných obran, kdy ani jeden tým nechtěl udělat zbytečnou chybu. Opticky se mohlo zdát, že Svitavy mají územní převahu, přesto gól v první části hry nepadl a hosté přestříleli domácí v poměru pět ku deseti.

Druhá třetina začala tlakem České Lípy a v čase 23:30 se trefil Lukáš Mlejnek. O čtyři minuty později rozehrával standardní situaci svitavský David Říha a prudkou a pro mnohé i nečekanou střelou vymetl pravý horní roh Ponomarevovi brány. V tu chvíli bylo 559 přihlížejících diváků ve varu a většina z nich hnala domácí k navýšení skóre. Hosté se však ukázali jako oprávněný vítěz základní části, kterého nepřízeň domácího publika nijak nerozhodila. Již za půl minuty od obdrženého gólu vrátili ukazatel skóre na svou stranu, když nahozený míček Motejzíka před bránou šťastně tečoval nohou opět Lukáš Mlejnek. Zbytek třetiny se dohrával poměrně typicky pro toto utkání. Svitavy chtěli hrát, tlačili se do střel, ty však byly buď blokovány zahuštěnou obranou hostů, nebo si s nimi poradil výborný Ponomarev.

Do poslední třetiny šli domácí s vědomím, že může být jejich poslední v této sezóně. Místo očekávaného tlaku však hostující ovládli úvod třetí části a po pěti minutách to bylo po brankách Tichého a Bezoušky již 1:4. Svitavy sympaticky nesložili zbraně, ale balvan jménem Česká Lípa byl jednoduše příliš velký. Severočeši do konce utkání pokračovali v bezchybné hře buď při své rozehře nebo při tlaku FbK, kdy jak hráči, tak gólman systematicky eliminovali střelecké pokusy domácích. Svitavy poslední čtyři minuty zkusili ještě hru bez brankáře, ze středních vzdáleností se však do prázdné brány trefili Jakub Karel a Jakub Jirsa a stanovili konečné skóre zápasu na 1:6 ve prospěch České Lípy.

Česká Lípa tak postoupila do semifinále play off první ligy mužů nejkratší cestou, když porazila FbK Svitavy 3:0 na zápasy. Utkání respektive celá série se hrála ve vysokém tempu, kterému prospívala aktivní hra obou týmů a také skvělá divácká atmosféra, kterou většina týmů elitních florbalových soutěží může FbK Svitavy i České Lípě jen závidět. Přes brzké ukončení sezóny však hráči, realizační tým a fanoušci FbK Svitavy nemají důvod smutnit. Postupem do play off si jako nováček zajistili prvoligovou příslušnost i na další sezónu.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.