Na Střelnici se střílelo ostrými

Domácí celek FbK Svitavy, který si minulý zápas proti Pelhřimovu zajistil účast v play off  a tím také jistou účasti v nadcházejícím ročníku I. ligy mužů, se na domácí palubovce utkal s posledním týmem ligy – Paskovem Saurians.  Pro domácí byl cíl utkání jasný –  navodit tu správnou atmosféru před nadcházejícími tuhými bitvami v play off.  Ovšem nikdo nečekal lehký zápas, viz venkovní utkání v Paskově, kde svitavské hydry urvaly cenné dva body až v poslední minutě prodloužení.

Kdo očekával od první třetiny úporný beton v podání Paskova, ten se k radosti opět slušně naplněného domácího svatostánku (306  fanoušků – Děkujeme!) mýlil. Svitavští hráči vtrhli do první třetiny s takovou vervou a úsilím, že během 4 minut a 20 vteřin svítil na světelné tabuli stav 4:1 pro domácí a fanoušci byli jak u vytržení. Po svitavských střeleckých hodech skončila první třetina poměrem 7:2 pro domácí. Za zmínku stojí také neuvěřitelně krátký časový úsek mezi brankou Ladislava Doseděla a Jiřího Nejedlého, obě branky hráči vsítili během 4 vteřin.

Druhá třetina více méně pokračovala v tempu té první a hostující brankář opět lovil míčky ze své kasy. Od poloviny utkání se ovšem svitavský gólostroj na nějaký čas zasekl a přišly 3 korigující branky, které stále udržovaly  Paskov na oko sice vzdáleném dostřelu, ale jak jsme se poučili se Znojmem, ve  florbale je možné všechno.  Po 40 minutách hry odcházeli domácí do šaten za stavu 13:5, s pocitem toho, že tři body jsou skoro doma, ale nic se nesmí podcenit a poslední třetina se musí odehrát jako ty dvě předchozí.

Hned první minuty 3. třetiny daly najevo, jakým směrem se bude odehrávat zbytek zápasu. Svitavská mašina se opět rozjela na plné obrátky, což mělo za následek to, že rozbouřené publikum si přálo 20 gólů v brance Paskova. Navzdory svitavské agilnosti se tuto magickou metu nepodařilo překonat, což ovšem nikomu nevadilo, protože zápas skončil drtivou výhrou Svitav v poměru 18:6 a hráči Paskova konečně pochopili, proč se svitavské hale říká „Střelnice“.

Ze svitavského kádru byl zvolen mužem zápas matador Jiří Nejedlý, dále za zmínku stojí hattricky Jana Koleny, Davida Říhy a Vladislava Doseděla, a také nesmíme opomenout sedmibodového štírka Dominika Šmardu. Odměnou za černou práci ve prospěch týmu byla i premiérová branka Jakuba Klusáka v 1. lize. Toto utkání se tak trochu zapsalo do historie, nejenom že v něm padlo dohromady 24 branek, což je nejvíce branek, které padly v letošní první lize během jednoho zápasu, ale také to je nejvyšší výhra svitavského mužského týmu v historii klubu!

Tímto bychom Vás chtěli pozvat na další a zároveň poslední domácí utkání v základní části I. Ligy můžu, které se odehraje 22. Února v 18:00 proti Ústí nad Labem, aktuálně nejvýše postavenému nováčkovi soutěže. Věříme, že i poslední utkání základní části Vás, věrné svitavské fanoušky, přiláká do ochozů svitavské sportovní haly Na Střelnici.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.