Svitavy podlehly Pelhřimovu po nájezdech, pojistily si však play-off!

V první třetině se na hřišti odehrávala jedna velká nuda, přinesla celkově pouze 8 střel, jedno vyloučení na každé straně a nezaviněné zranění brankářské jedničky domácích Skácelíka, kterého od druhé třetiny nahradil Lamař. První branka padla až 43 vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky, početní výhodu, kterou si domácí přinesli z první třetiny, proměnil König po nahrávce svého dvojčete Doseděla. Do poloviny utkání stihli hosté z Pelhřimova stav otočit na 2:1 zásluhou svých nejlepších střelců Charouzka a Kučery. Tento stav vydržel až do konce třetiny, přestože oba týmy měly jednou výhodu přesilové hry.

Do poslední části základní hrací doby vstoupili aktivněji domácí. Na 2:2 sice vyrovnal Doseděl, ale hráčům v červeno-černých dresech se pořád nedařilo houževnatého soupeře zlomit, naopak Lamař musel vytáhnout zákrok večera po jedné z mnoha špatných rozehrávek svitavských obránců. Ve 47. minutě poslal domácí do vedení König, ale hosté byli pořád velmi nebezpeční. V 55. minutě bylo po faulu na agilního Königa nařízeno trestné střílení, které s grácií sobě vlastní proměnil Říha, čímž domácí fanoušky konečně trochu uklidnil. V 58. minutě zařídil infarktový závěr hostující Poduška, když za dvě vteřiny využil přesilovku po faulu Prudila. Ten stejný hráč 8 sekund před koncem vyrovnal, to už byl Venkrbec na střídačce a hosté hráli power-play.

Pětiminutové prodloužení moc vzruchu nepřineslo, o čemž svědčí poměr střel – 1:1. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první zkusil štěstí pelhřimovský Charouzek, ale Skácelík, který se na nájezdy vrátil do branky, ho vychytal. Naopak první svitavský nájezd proměnil Doseděl. Po něm vyrovnal hrdina posledních minut Poduška, Štancl neproměnil. Ve třetí sérii nedal prvně hostující kapitán Kos a po něm ani jindy neomylný Říha. Při náhlé smrti se obrací pořadí, první tedy jel Doseděl, leč nedal. Skácelík ještě udržel domácí ve hře, když vychytal Charouzka, ale neproměněný nájezd Štancla už se ukázal osudný, po něm jel totiž Poduška a počtvrté za posledních 10 minut rozvlnil síť v brance.

Pelhřimovské prokletí tak nadále trvá, v této sezóně prohráli Svitavy s Pelhřimovem již potřetí, slabou útěchou může být fakt, že to bylo naposled, poněvadž s Pelhřimovem se tuto sezónu již zaručeně nepotkají. Pelhřimov byl již před tímto utkáním jistým účastníkem play-down, naopak Svitavy mají díky zisku 1 bodu a prohře pražského Startu s Litvínovem jistotu play-off. Kdo však vévodí tabulce 1.ligy jsou svitavští diváci. Celkem jich na 9 domácích zápasů do haly Na Střelnici dorazilo 2574, což je o 163 více, než má druhé Ústí nad Labem a o 907 více než třetí Česká Lípa. Nejbližší příležitost navýšit svoje vedení budou mít již tuto sobotu, 8.2, od 18:00, kdy se Svitavy doma utkají s Paskovem.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.