ZÁKULISNÍ PLK: Zdravím FbK fandy!

Chvilku jsem nepsal, protože jsem se vzpamatovával z menší mrtvičky, která se mi přihodila ve třetí třetině se Znojmem.(9 gólů za třetinu prostě nechceš! A před tolika lidma! Klobouk dolů před vámi!) Nebyl jsem jedinej, kdo upadl do polokomatu. Pepu Prudila už nebavila funkce kapitána, tak zkoušel přes média vyhecovat a vyhodit našeho trenéra Kocourka, ale ten má přeci jen devět životů a dopadlo to tak, že Pepa je již jen řadový hráč, dostal pár pokut a Kočka sedí na trůně. Tolik pro odlehčení situace.

Hele, teď už vážně! Jeli jsme k existenčnímu zápasu do Prahy, kde na nás číhal místní Start98 s našim bývalým spoluhráčem Tomášem Hynkem, který nemohl dospat a byl na konfrontaci naddrženej jako býk! (tzn. nadržený jako býk – čekáš na ní jako vůl a ta kráva ti stejně nedá!) :-D

Na cestu jsme vyrazili komplet bez synka Koleny a přibrali jsme si i náš fanklub v čele s jeho ředitelem Martinem Marcelem Vojtou, který vyřvával hesla již za cesty. Chybělo málo a usnul v klubové vlajce. Vzadu se hrál karban, kde tempo udával Jirke Nejedlý a jeho historky z podsvětí. Lamař bulel, že má rozbitej telefon, zapomněl nakrmit rybičky a musel kvůli tomu nahánět babičku. Šmarda byl pod křídly svého florbalového patrona Ládi Štangla Štancla (Nedávno objevil facebook – neváhej a přidej si ho! J). Vladislavové Doseděl a Richter slavili svůj svátek a naplnili naši pokladnu na pokutky, stejně jako průserář Prudil.

Plní elánu, odhodlání (někdo i rumu) jsme vyskočili z busu i s fanklubem a hledali jsme halu.

Dle onlinu bylo v hale 80 fandů. Z toho minimálně 20 na naší straně – respekt! (Pár se jich přidalo během zápasu). Utkání začalo v solidní atmosféře, kdy říďa Marcel již ze startu hlásal heslo dne – A vy jste tady domaaaa?? Znáš ten jeho satanskej hlas, ne?? J No a ve 40. vteřině jsme prohrávali. FbK se v zápase sezóny heclo, Aleš Konig se urval se 3 góly, probudil se Muselík se 2 góly (strašně to procákal), prosadil se benjaminek a miláček publika Junek a nejvíc nejprímovější člověk Jirke Nejedlý! Po konečném hvizdu jsme oslavili výhru 7:4, zatancovali s fans a spěchali jsme domů! (Museli jsme ještě probrat Marcela a najít Musku).

Cesta byla veselá! Stihli jsme vydrancovat Mekáč kdesi u Prahy a jel s námi zpátky i náš již výše zmiňovaný bývalý spoluhráč Hynek. Moc do zpěvu mu nebylo… Jednak překousával prohru a jednak mu znovuzrozený Marcel vyhrožoval, že ho svlíkneme, polijeme vodou a necháme někde na poli.

U haly jsme se rozjeli a rozešli. Ani vlastně nevím, jestli jsou všichni v pohodě!

Nicméně abych to shrnul… I když jste svědky toho, že je FbK na kolenou přímo na palubovce, tak vězte, že se z chyb učíme a snažíme se pro vás udělat na hřišti všechno, co je v našich silách! My potřebujeme VÁS, a abyste měli co v sobotu dělat, tak vy potřebujete NÁS!

Podívejte se na sebe! Jste nejpočetnější a nejlepší publikum v 1. lize a válcujete statistiky i extraligy! Takže VY hrajete první housle!

Společně do play off!

Skáca #48

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.