Roman Vítek: V Pelhřimově jsme měli vyhrát. Můj výkon nebyl optimální.

Roman Vítek se pohybuje ve florbalovém světě již řadu let. Za Pardubice chytal extraligu i 1. ligu. Od letošní sezóny kryje záda Jiřímu Skácelíkovi v FbK Svitavy. Svoji prvoligovou premiéru v novém dresu si připsal ve 3. kole proti Pelhřimovu. Přestože skončila prohrou, říká, že ta pravá forma teprve přijde. Zlomové období, kdy bude tým na dvojici Vítek-Lamař spoléhat, se neúprosně blíží. V listopadu bude kvůli pracovnímu vytížení chybět dosavadní jednička Skácelík a bude to zřejmě Roman Vítek, na koho trenér ukáže v zápasech proti Startu, silnému Litvínovu, favorizovanému Znojmu a Vinohradům.

Do Svitav jsi zamířil již v průběhu letní přípravy. Jak si doposud spokojený se svými výkony a výkony týmu?

Se svými výkony nejsem moc spokojený, ale vím, že se do optimální formy dostanu a týmu budu určitě prospěšný. Poslední prvoligový zápas před Pelhřimovem jsem chytal někdy v únoru, proto je několika měsíční absence kvalitních zápasů prostě znát. Výkony týmu se nesnažím moc hodnotit, protože jsme teprve na začátku. Už od léta je ale znát, že má vše vzestupnou tendenci.

Měl jsi možnost zažít první domácí zápas, na který přišlo přes 300 diváků. Oddíl očekává, že v případě odpovídajících výkonů týmu toto číslo může stoupat až k 500 až 600 pravidelně příchozích fanoušků. Překvapila tě návštěvnost ve Svitavách?

O Svitavách a jejich fanoušcích už kolují skoro legendy, proto jsem překvapený ani nebyl. V Pardubicích to bylo poslední sezónu podobné. Nijak to nerozebírám, jsem prostě rád, že se florbal líbí.

Nastoupil jsi v několika přátelských utkáních, během vítězného 4. kola poháru a v lize nyní proti Pelhřimovu.

Který zápas byl pro tebe zatím nejtěžší?

Určitě jeden z nejtěžších v životě byl zápas na Sokol Cupu proti pražským Vinohradům. Ne že by kluci z Vinohrad hráli tak dobře, ale neskutečné teplo v nafukovače udělalo z florbalu spíš pouštní karavanu a já si připadal jak velitel :-) Ale nejtěžší byl určitě víkendový zápas v Pejru.

Měli jste na to Pelhřimov porazit? Co k tomu chybělo?

Máme na to porazit každého. 1. ligu znám docela dobře a opravdu se dá letos vyhrát s každým. Proti Pelhřimovu stačilo hrát jako první zápas proti Ústí. Soustředěně, z klidné rozehrávky, nedržet dlouho balonek a zbytečně se nenechat vylučovat… a taky kdybych nedostal čtyři divný góly, tak by se určitě vyhrálo.

Dalším soupeřem je nevyzpytatelný Paskov, proti kterému jsi nastupoval v minulém roce. Co je jejich devízou a na co byste si měli dát jako tým pozor?

V minulém roce jsem proti Paskovu chytal dvakrát a vždycky jsme je porazili. Ale myslím, že se to tam celé překopalo, takže netuším, s čím na nás mohou vyrukovat. Vím, že mají výborného brankáře a že v prvním zápase ve druhé třetině odešli fyzicky. Na druhý zápas přijeli v osmi lidech, takže se z toho moc usoudit nedá.

Jak se ti spolupracuje s ostatními brankáři v týmu – Jirkou Skácelíkem a Filipem Lamařem?

Oba jsou fajn kluci a výborní brankáři. Máme podobný styl chytání, což jsem ještě u žádného golmanského parťáka nezažil. Myslím, že z Filipa bude jednou výborný brankář, předpoklady k tomu má, jen záleží na tom, co florbalu obětuje.

Je o tobě všeobecně známo, že tvým koníčkem je airbrushing, tedy malování ikonických znaků na různé předměty. V tvém případě často na florbalové helmy. Na který ze svých kousků jsi patřičně hrdý?

On už to není koníček. Je to pořádný kůň a v první řadě obrovský závazek. Jsem pořád udivený jak Foxart.cz funguje. Založil jsem ho ze srandy a prakticky nechtěl rozvíjet, ale nějak se mi to zvrhlo :-) Na žádnou masku speciálně hrdý nejsem. Každá má něco do sebe, každá je originální. Když je mé dílo vidět v televizi na MS, je to super, ale když vám napíše 12letý kluk, který právě rozdělal krabici s maskou a airbrushem, že nikdy nic hezčího neviděl, tak to má taky něco do sebe.

Jaké místo má florbal ve tvém životě?

Florbal je můj život.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.