V Pelhřimově bylo jako na střelnici, Svitavy ale odešly poražené

Ve 3. kole 1. ligy mužů zajížděly Svitavy na palubovku Pelhřimova. Oba týmy se velice dobře znají díky společnému působení ve 2. lize před dvěma lety. Tehdy právě Pelhřimovští vyfoukli Svitavám postup a radovali se i v obou vzájemných utkáních v průběhu sezony.

Spartak Pelhřimov – FbK Svitavy 9:7
branky: 10. Jan Knězů, 14. Marek Švrkala, 24. Jan Knězů, 33. Jan Kučera, 35. Marek Švrkala, 46. Jan Koten, 53. Luděk Charouzek, 58. Jan Kučera, 60. Lukáš Zrzavý – 17. David Říha, 25. David Říha, 37. David Říha, 38. Jiří Nejedlý, 44. Jiří Nejedlý, 55. Vladislav Doseděl, 56. Aleš König; rozhodčí: Miroslav Kulhánek – Petr Michálek; vyloučení: 1:4; využití: 1:1; diváků: 105; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 33 – Roman Vítek 22; po třetinách: 2:1, 3:3, 4:3;

Začátek utkání nezastihl svitavské hráče v dobré pohodě, míček je několikrát neposlechl při rozehrávce a bylo z toho nebezpečí před Vítkovou brankou. Ve 4. minutě byl navíc zbytečně vyloučen Říha. Svitavští se však dokázali ubránit a postupně srovnali krok. V 10. minutě padl úvodní gól zápasu, po ztrátě na polovině hřiště se míčku ujal domácí kapitán Martin Kos, naznačil střelu, posunul na Jana Knězů, který se nemýlil a poslal míček z první do odkryté klece. O 4 minuty později bylo ještě hůře, to se trefil Švrkala za asistence hrajícího trenéra domácích Libora Šťasty. Obdržené góly hosty nakoply, do konce třetiny si dokázali vytvořit několik slibných šancí, do branky ale zapadla jen dalekonosná střela Davida Říhy.

Z kraje 2. třetiny bylo 105 přítomných diváků svědky jedné branky na každé straně, podruhé se prosadil nejdříve Jan Knězů a po něm i David Říha. V dalším průběhu prostřední části byl sporně vyloučen Martin Junek, což ještě domácí nevyužili, další vyloučení Lukáše Brýdla už však potrestat dokázali zásluhou Jana Kučery. Za minutu bylo ještě hůř, prosadil se opět Švrkala. Příležitost ke snížení tříbrankového rozdílu se naskytla po vyloučení Lukáše Zrzavého, přesilovka se Svitavám příliš nevedla, 4 vteřiny před jejím koncem se však potřetí trefil do černého David Říha a ještě veseleji bylo, když se z dorážky poprvé v sezoně prosadil nejstarší hráč Svitav Jiří Nejedlý.

Do 3. třetiny se vstupovalo za stavu 5:4 a mělo se rozhodnout o všem. Úvodní tlak Svitav zúročil v čase 43:48 ve vyrovnávající branku Jiří Nejedlý a začínalo se, jak se říká, od nuly. Ve skutečnosti však od pěti. Do vedení šli domácí zásluhou Jana Kotena. V půlce třetiny po sporném výroku sudích neunesl tíhu okamžiku hostující kapitán Prudil, ve snaze napálit míček mezi diváky však pouze trefil do obličeje svého spoluhráče Štancla. Kritické oslabení však Svitavy opět ubránily a vrhly všechny své síly dopředu, výsledkem však byl pouze další gól za zády Romana Vítka. Kdo by čekal, že je rozhodnuto, mýlil by se. Naději vykřesal 6 minut před koncem Doseděl a za další minutu už bylo vyrovnáno, když se trefil König. Jít v zápase do vedení však Svitavám nebylo souzeno, po chybě při střídání vstřelil rozhodující gól 3 minuty před koncem Jan Kučera. Poslední 2 minuty se nesly v duchu tlaku svitavských hráčů, kteří v šesti hráčích a Vítkem na střídačce zle zatápěly Venkrbcovi v brance domácích, definitivní konec nadějí přišel až minutu před koncem, když se do prázdné branky trefil Lukáš Zrzavý.

Další utkání čeká svěřence Luboše Kocourka 13.10. na půdě Paskova. Šanci na reparát proti Pelhřimovu budou mít ve středu 16.10. od 18:30 v hale Na Střelnici v rámci osmifinále Poháru České Pojišťovny, v případě úspěchu postoupí do čtvrtfinálové skupiny poháru, kde jsou nasazeni extraligoví Bulldogs Brno.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.