Svitavy zajíždí na horkou palubovku Pelhřimova!

O prvním říjnovém víkendu je na programu třetí kolo 1. ligy. Svitavy zastihl začátek soutěže prozatím ve skvělé formě, kterou budou chtít potvrdit i na domácí půdě Pelhřimova. Zápas začíná v sobotu od 19:00. Pořadatelé chystají také obrazový přenos prostřednictvím internetového kanálu TVcom.cz. Textový záznam utkání bude k dispozici klasicky přes cfbu.cz.

Naposledy se tyto týmy potkaly na letním turnaji v Pardubicích, kde Svitavy po 60 minutách hry zvítězily 5:3. „Tento výsledek v podstatě nic neznamená,“ říká kapitán Svitav Josef Prudil. A moc dobře ví proč. Dva roky nazpátek byl Pelhřimov pro Svitavy hlavním rivalem v boji o čelní místo 2. ligy. Tehdy svůj náskok udržel a Svitavy dokázal jako jediný tým v průběhu sezóny 2011/2012 dvakrát porazit. Od té doby došlo v obou táborech k hráčským změnám. Pelhřimov před začátkem 1. ligy opustil Milan Bína (Mladá Boleslav) a Jiří Jirků, který se rozhodl ukončit kariéru. Stále se však může spoléhat na služby zkušeného Martina Kose. K tahounům mužstva by měl patřit i Jiří Kučera nebo Libor Šťasta. Ten je v předbrankovém prostoru téměř neodstavitelným mužem. Na druhé straně do Svitav zamířil na poslední chvíli Martin Junek a zdá se, že všechny další hráčské přestupy sklízí v klubu se sloganem „hungry for the game“ úspěch. Svitavské FbK jede zatím na plné obrátky. A trenér Kocourek, jehož velkou devízou jsou nasbírané zkušenosti z loňského působení v 1. lize na lavičce Pardubic, sklízí od klubu pochvalu. Vyrovnanost 1. ligy je však zrádná, i proto jedou Svitavy do Pelhřimova s potřebnou pokorou a poprat se o co nejlepší výsledek.

Lubomír Kocourek: „Pelhřimov se bude na domácí půdě určitě snažit odčinit vysokou porážku z České Lípy, takže to bude těžký zápas. Papírového favorita bych zde ale nehledal, 60. minuta zápasu ukáže. Navíc jsme Pelhřimov u nich doma ještě neporazili, ale věřím, že tohle klukům spíš vlije chuť se na hřišti předvést, než by je to mělo nějak zásadně limitovat.

Stejně jako Pelhřimov, tak i Svitavy mají na marodce pár hráčů. „Ještě nevíme, zda budeme v plné sestavě. Máme tam nějaká zranění a uvidíme, jak rychle se je podaří do zítra dát dohromady,“ dodává Kocourek.

Vedení svitavského klubu se rozhodlo i pro druhý venkovní zápas vypravit fanouškovskohráčský autobus. Veškeré podrobnosti lze najít na stránkách klubu.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.