Svitavy v 1. lize předvádí atraktivní útočný florbal. Na domácí palubovce porazily Kopřivnici!

Svitavští hráči ani ve druhém utkání v 1. lize nenašli přemožitele. Po venkovním vítězství v Ústí si poradili před zraky 328 fanoušků s Kopřivnicí v poměru 7:3. Společně s Českou Lípou, Znojmem a brněnským Hattrickem si připsali ze dvou zápasů plný počet bodů. Aktuálně díky skóre 12:5 figurují na třetím místě. Trenér Kocourek však v kabině chladí vášně a upozorňuje, že se stále jedná teprve o začátek sezóny.

Během úvodní třetiny se v hale Na Střelnici odehrával převážně opatrný florbal. Kopřivnice na rozdíl od zápasů v play up v minulé sezóně poctivě bránila a soustředila se na rychlé výpady. Nejčastěji se k zakončení dostával zejména druhý útok Svitav ve složení Doseděl, König, Richter, který si vypracoval řadu příležitostí a pravidelně testoval pozornost hostujícího brankáře Pinďáka. Trpělivou hru domácích, kteří měli v první třetině téměř po většinu času míček na svých hokejkách, zužitkoval v gól 32 sekund před odchodem do šaten Aleš König. Tentýž hráč se prosadil i v prostřední části utkání, ve které Svitavy dominovaly a jednoznačně svého soupeře přehrávaly. Za zmínku stojí zejména „pumelice“ z hole Lukáše Brýdla, který v polovině zápasu z 15 metrů vyslal nechytatelnou střelu s gólovým přídavkem číslo tři. Před ním se ještě trefil Doseděl. Konečný účet druhé třetiny zaznamenal Ladislav Štancl. Náskok domácích v poslední části narostl až na pětigólový rozdíl a diváci byli ve varu. O šestý gól do Pinďákovi branky se postaral po nabídce kapitána Prudila centr David Petráž. Možná již s přihlédnutím ke skóre v utkání Svitavy v poslední desetiminutovce lehce povolily. Kopřivnici díky Tomáši Sladkovskému postupně korigovala stav na 2:6 a 3:7, to bylo ale z její strany vše. Svitavy opět po velmi soustředěném výkonu dokázaly zvítězit a potvrdit fakt, že 1. liga jim sluší. Společně s výsledkem může klub těšit i sobotní návštěvnost, která se vyšplhala na 328 fanoušků. Ze všech zápasů druhého kola 1. ligy byla vůbec nejvyšší a skoro jistě i nejhlasitější.

Komentář kapitána Josefa Prudila: „Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Kopřivnice nás znala z play up do 1. ligy, kde s námi sehrála dvojzápas jak na naší palubovce, tak u nich. Proto jsem si myslel, že na nás budou jejich hráči vyvíjet větší tlak a že na nás vlítnou od první minuty. Kupodivu tomu tak nebylo, soupeř na nás čekal a nechal nás hrát svoji hru plnou krásných gólů, šancí a florbalových momentů. Věřím, že utkání se muselo líbit i fanouškům, kteří nám vytvořili opravdu výborné prostředí.“

Svitavské florbalisty nyní čekají dvě výjezdní utkání. Nejprve změří síly s Pelhřimovem a poté zajíždí do Paskova. Na domácím hřišti se objeví zase 19. října od 19:30 proti favoritovi 1. ligy. Hostit budou Českou Lípu.

„S Pelhřimovem jsme se setkali na letním turnaji v Pardubicích a předvedli jsme s nimi dobrý výkon s vítěznou tečkou. Bylo to ale spíše přípravné utkání, takže je jasné, že to ligové bude úplně o něčem jiném. Pelhřimov má výhodu domácího prostředí a rozhodně nám má z léta co vracet. Navíc jsme s nimi na jejich hřišti ještě nevyhráli. Paskov vůbec neznáme, proto bude hodně záležet na našem trenérovi. Věřím, že nás na tento zápas dobře připraví. Je pravda, že se Paskovu vydařilo 1. kolo proti České Lípě, kde prohráli pouze o gól. Naposledy dostali ale nášup od Ústí n./L. Venkovní zápasy jsou a vždy budou velice těžké, ale pevně věřím, že nějaký ten bod z venku domů dovezeme,“ dodává kapitán Josef Prudil.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.