Pátý ročník Hydra cupu ovládl Nimble old man

Pražský výběr, který dával dohromady Marek Vomočil a Jakub Votruba z Olympu Praha, zvítězil v dramatickém finále Hydra cupu 2013 nad prvoligovým Hattrickem Brno 1:0. Bránu zlatého týmu hájil svitavský rodák František Weiss, který ze sedmi zápasů pustil za svá záda pouhých pět branek a zaslouženě se stal hráčem finálového klání. Svitavský celek jel na plné obrátky až do obávaného čtvrtfinále, kdy podlehl pozdějšímu vítězi turnaje 1:3.

V Nimble old man týmu hrál například Jan Natov z extraligového Tatranu nebo Tadeáš Velechovský z extraligové Bohemky, kteří patřili k oporám svého týmu, jehož předzápasové rozcvičky nebyly zcela typické a kopírovaly tak samotný název týmu (v českém překladu „mrštný dědek). Před každým zápasem si téměř všichni hráči ustlali na palubovce a koukali se, jak se jejich protivník rozcvičuje. „Šetřili jsme strategicky síly. Letní turnaje jsou o dobré partě a o srandě. Navíc jsme chtěli pobavit i diváky. Prémii pět tisíc korun jsme utratili ten den za společnou večeři. Rád bych ještě pochválil organizaci turnaje, která byla na vysoké úrovni,“ prozradil po vydřeném finále Hydra cupu Jakub Votruba.

Na druhém místě skončil brněnský Hattrick Brno, který se probojoval do finále přes pražskou rezervu Chodova (9:1) a v semifinále zdolal extraligový výběr Amatéři by 4teams poměrem 3:1. V souboji o třetí místo uspěl po několika obratech v zápase loňský obhájce prvenství FbC Aligators.

Svitavský celek dominoval po sobotních zápasech skupině A, když po dobrých výkonech porazil Šumperk (4:1), Hradec Králové (4:0) i Hattrick Brno (2:1). Výraznou měrou se na těchto vítězstvích podílel zejména skvěle chytající Jiří Skácelík, který má před sezónou velmi dobrou formu.  Pak ale narazil na Nimble old man, který vytěžil ze svých střel maximum a při poměrně málo, ale o to více nebezpečných šancích na obou stranách, dokázal Svitavy porazit. Nyní čeká svitavské hráče další porce tréninků a přípravné zápasy před startem 1.ligy.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.