ZÁKULISNÍ PLK: Ohnivá Karolína

Zdravím tě!

Historicky první plk psaný v autě cestou zpět. A je mi velkou ctí, že můžu sedět vedle našeho víkendového hrdiny a příležitostného dobrovolného hasiče Vladislava Doseděla!:-)

Tentokrát se florbalu budu věnovat opravdu jen okrajově. V Českých Budějovicích jsme vyhráli na nájezdy, kdy rozhodující nájezd proměnil flegmouš Říha! Bohužel jsme utrpěli ztráty v podobě Martina Plačka a Vládi Doseděla. Bývalý kapitán Musil si musel během rozcvičení dvakrát odběhnout směr WC. Pokaždé nevěděl kudy to z něj půjde… :-) Po zápase, který trval bezmála 3 hodiny jsme se značně unaveni, nemocni a domláceni domotali do naší ubytovny Karolína. To jsme ale netušili, co nás čeká…

Na pokojích probíhala domácí pohoda a když se mi konečně podařilo přesvědčit pár spoluhráčů, aby si šli čistit zuby, tak v tom to přišlo…

Řev, rány, zmatek. Abych řekl pravdu, tak v první chvíli jsem si myslel, že to má na svědomí pár našich výlupků, ale opak byl pravdou. Po chodbě začal lítat Vláďa Doseděl hledajíc hasící přístroj a z jednoho pokoje se valil hustý,černý, štiplavý dým. Náš hrdina a teď už asi i dobrovolný hasič nelenil, odjistil hasící přístroj (Když Laďa hledal hasičák, tak přiběhl Kuba Klusák a řval na něj: „Hej, tamhle je!“ a ukázal na druhý konec chodby. Laďa: „V pohodě, Kubo, vezmu si ten, co máš za sebou!“ :-D  ) a začal naslepo kropit pokoj, ze kterého vypadl jeden pofiderní a dosti zmatený týpek, který tam „vařil trestnou činnost“. Za neustálého pípání alarmu se okamžitě začalo zjišťovat, kdo všechno je ještě na pokojích.

Když jsem bušil na dveře, kde spal trenér a realizační tým, tak mi otevřel pomačkaný Marek Vomočil v trenýrkách (velice rajcovní pohled) a myslel si, že si dělám srandu nebo jsem asi pod parou, když jsem se je snažil dostat z pokoje… Prý: „Joo, jasně, Skáco!“ A zabouchl dveře! Skočil jsem do pokoje, Marek stále se stejnou vizáží a jedinej trenér nabalený batůžek a oblečenej, bral nohy na ramena a zmizel v kouři. Podařilo se nám všechny vytáhnout bez větší újmy a čekalo se na příjezd místních hasičů a policistů. Pepa Prudil už skoro vytahoval svůj služební průkaz,ale nikdo si ho nevšímal jak tam zmateně pobíhal. Jen naší mladí koloušci Šmarda se synkem Kolenou byli trochu v šoku, tak si je třebovské kvarteto nastěhovalo do svého pokojíčku. Dým byl tak hustý, že na některých zanechal známky černoty, které se nešlo zbavit! Ok, dobře, do neděle jsem měl solidní oční stíny. Po výslechu dostal Doseděl pochvalu od hasičů a mohl si nechat pojistku od hasičáku, tak se nedivte až ji u něj uvidíte na řetízku na krku :-) Málem bych zapomněl… Jan Malý: „Hoši, to byl rámus, že jsem myslel, že nad námi přistává vrtulník!“ Josef Prudil: „No já si myslel, že je zemětřesení, tak jsem držel všechny věci na stole!“ Dominik Šmarda: „Hej a já myslel, že se stěny začaly přibližovat!“ Asi se moc nadýchali kouře! :-)

No a v neděli jsme smrkli Tábor 3:1 a zase ten Doseděl… Neměl nastoupit, nemohl se na to dívat, skočil na hřiště, dal dva góly a jelo se domů… Budeme ho poslouchat ještě dlouho, že ho nebaví nás pořád zachraňovat, ale víkend byl super!!

Velký dík naší fyzioterapeutce Káje, že jela s námi a přežila, Martinovi Plačkovi, že sám za sebe dojel a pomohl v jednom zápase a hlavně vám, fanouškům u on-linů a na domácích zápasech! Vaše podpora jde cítit, velice si jí vážíme a žene nás dopředu! FbK!

BONUS: Pepovo 9x POPRVÉ v Budějkách

Porazili jsme ČB venku, poprvé jsem hrál zápas 3 hod, poprvé jsem hrál v lajně s Keňou, poprvé jsem jel nájezd, poprvé rovnou dva, poprvé jsem neproměnil, poprvé mi rozhodčí řekli že jsem se při nájezdu vracel, poprvé jsem viděl po zápase vypít Musku jen dvě piva , poprvé jsem byl u toho když hořelo….no prostě za těch pár hodin v ČB toho bylo až moc poprvé :-)

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.