Josef Prudil: Je ještě brzo přemýšlet nad baráží

Svitavský A-tým vstoupil do bojů druhé poloviny základní části s novým kapitánem, jímž se stal Josef Prudil. Jeden ze služebně nejstarších hráčů mužského týmu si mohl první kroky s kapitánskou páskou na ruce užít díky dvěma veledůležitým víkendovým vítězstvím a posunu do čela 2. ligy – divize III.

Zvítězili jste potřetí v řadě, je krize z konce loňského roku zažehnána?

Pevně v to doufám a věřím, že ano. Hrajeme čím dál lepší florbal a to je důležité. Výhra proti Náchodu byla dle mého názoru zasloužená, vyvarovali jsme se zbytečných chyb a šli jsme si pro vítězství jako tým. To platilo i v nedělním zápase proti Trutnovu, kdy jsme se nenechali rozhodit tvrdou hrou soupeře a plně se soustředili na svůj výkon. Nechci to nijak zakřiknout, ale snad už tu krizi máme za sebou.

Do haly Na Střelnici o víkendu zavítalo dohromady 340 diváků. Jak jste vnímali atmosféru?

Za tuto návštěvu bych chtěl všem fanouškům strašně moc poděkovat, protože nám vytvořili úžasnou atmosféru a celý tým to vnímá velice pozitivně. Fanoušci nás ženou dopředu a jsou naším šestým hráčem na hřišti :-) Věřím, že jsme všem dokázali, že boj o první ligu nevzdáváme a že nás přijdou na domácí zápasy opět podpořit v hojném počtu.

Díky prohře Náchoda v Třebíči jste se dostali do čela ligy. Čekali jste takový průběh hned zezačátku nového roku?

Určitě si to všichni z nás strašně moc přáli, ale těžko říct jestli to někdo z nás čekal hned na začátku nového roku. Náchodská neporazitelnost od jiných týmů než od nás nemohla trvat věčně a je velice dobře, že Náchod zaváhal hned v prvních dvou kolech, protože nám to dalo obrovský impuls a chuť vítězit. Můžu říct že FbK je zase zpět!

Čeká vás nyní třítýdenní pauza a po ní další těžké zápasy v Českých Budějovicích a Táboře. Jak se budete připravovat a jaké jsou aktuální cíle týmu?

Tak zrovna dnes nás čeká zasloužená odměna v podobě vířivky a páry. Ve středu se ale už všichni sejdeme na tréninku a začínáme hned naplno trénovat. Budeme se snažit pro udržení nebo zvýšení našeho náskoku udělat maximum.  Zatím je ještě brzo přemýšlet nad baráží, protože nás čeká ještě osm zápasů a ty těžší právě v Českých Budějovicích a Táboře. Budeme se připravovat a soustředit na každý zápas zvlášť. Je důležité, abychom teď do toho dali vše a plnili to, co po nás bude trenér chtít, protože jen tak můžeme pomýšlet na ty nejvyšší cíle. Náš trenér je velmi zkušený a věřte tomu, že ten nás jen tak nenechá usnout na vavřínech a že budeme do dalších utkání dobře připraveni :-)

Tým se rozhodli opustit Robin Kalhaus a Jaroslav Plch. Můžeš nám osvětlit okolnosti ukončení jejich působení v FbK?

Tak určitě. Robin Kalhaus se rozhodl ukončit své působení v FbK z důvodu větší náklonnosti k jinému sportu a to k hokeji. V kabině jsem zaslechl, že se dal snad i na lyžování po kunčinských pahorcích, ale nevím, jak velkou důležitost této informaci mám přikládat. Jardovi Plchovi se bohužel nedařilo skloubit florbal dohromady s pracovní kariérou a tudíž se nemohl ani jednomu věnovat naplno a dal přednost práci, za což se na něj nemůžeme rozhodně zlobit. Přiznám se, že si to do teď tak trošku nedokážu vysvětlit, ale i tak patří klukům velké díky za to, že to s námi tak dlouho vydrželi a že s námi bojovali za FbK Svitavy! Děkujeme pánové a ať se vám ve všem daří!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.