Mise splněna! Svitavy znovu porazily Náchod a naděje nezemřela
Předpovědi se ukázaly být pravdivé. Skvělá návštěva 228 diváků viděla v hale Na Střelnici tvrdý souboj dvou nejlepších celků třetí divize 2. ligy a důležitý souboj zvládly lépe Svitavy, které lídra soutěže téměř k ničemu nepustily. Rozdíl v tabulce se tak ztenčil na 2 body a naděje Svitav na dosažení vrcholu v podobě postupu do baráže o 1. ligu jsou opět o něco větší.
FbK Svitavy 6:2 Florbal Primátor Náchod
Utkání začalo pro Svitavy fantasticky, když hned ve 2. minutě rozvlnil síťku Hajsnarovy branky a hlasivky svitavských fanoušků David Říha. V čase 3:17 znovu svitavskou halu zalil jásot a po přesném zásahu Jakuba Klusáka šly domácí do dvougólového vedení. Náchod reagoval zrychlením hry směrem dopředu a nechal tak vyniknout v průběhu 1. třetiny skvěle chytajícího Jiřího Skácelíka. Hra se začala přitvrzovat a po sérii hraničních zákroků přišlo první vyloučení na straně domácích. Vladislav Doseděl fauloval a Náchod dostal příležitost snížit, kterou bezezbytku využil. Jednogólové vedení svitavským nestačilo a zablokovali soupeře na obranné polovině. Doseděl trefil Hajsnara do masky a Říha nastřelil tyč. Tlak domácích vyústil v první vyloučení na straně Náchoda a přesilovku po 7 vteřinách zužitkoval Vladislav Doseděl.
Druhá třetina nabídla asi největší drama večera. Za držení byl vyloučen kapitán Náchoda Josef Čejpa a další svitavskou přesilovku využil Aleš König. Zbytek prostřední hrací části se
nesl v duchu tvrdých osobních soubojů mnohdy balancujících na hranici pravidel a zdravotník měl plné ruce práce. K vidění byla hra především na polovině hostů a jejich občasných protiútoků, ale ta žádné další branky do konce druhé třetiny nepřinesla.
Definitivní ránu náchodskému Primátoru zasadil v čase 45:14 Aleš Muselík, který se uvolnil po pravém mantinelu a v přímém souboji s Michalem Hajsnarem byl tím šťastnějším. Efektní střelou pod horní tyč zvýšil vedení Svitav na 5:1. Emoce na sebe nenechaly dlouho čekat.
O minutu později se u Skácelíkovi branky pustili do strkanice Vladislav Doseděl s Alešem Königem, které rozhodčí poslal přemýšlet o svém chování na trestnou lavici. Nepříjemné dvojnásobné oslabení však Svitavy zvládly na jedničku čímž potvrdily pověst nejlépe bránícího mužstva soutěže. Hvězdný okamžik juniora Dominika Šmardy, který poprvé vživotě nastoupil do ostrého utkání za A-tým, přišel v čase 52:24, když zvýšil na 6:1. Po 9-ti vteřinách korigoval stav ze strany Náchoda Ondřej Nosek. Konec utkání se tak již jen dohrával. Svitavy nevyužily dvě přesilovky, což je ale mrzet nemuselo a domácí tým tak mohl slavit důležité vítězství.
Trutnov přijíždí do Svitav s přídělem od Snipers
Zítra od 16:00 se v hale Na Střelnici představí aktuálně desátý Trutnov, který dnes prohrál v Třebíči 3:7. Utkání, ale nemělo tak jasný průběh, jak by mohl výsledek špatně napovídat. Po první třetině Trutnov vedl 3:1. Snipers však průběh ve druhé části otočili a trutnovský zmar dokonali na konci utkání. Čeká nás tak znovu náročné utkání, ve kterém Svitavy musí potvrdit dnešní vítězství.
Výsledky 13. kola
Třebíč – Trutnov | 7:3 |
Svitavy – Náchod | 6:2 |
Dačice – Č. Budějovice | 7:11 |
Bystřice – Jaroměř | 9:6 |
Litomyšl – Hradec Králové | 3:5 |
Pelhřimov – Tábor | 5:2 |