A-tým vyráží do dalších bojů! Udrží vedoucí pozici?

Extraliga mužů má díky reprezentačním povinnostem přestávku, další dvě české nejvyšší soutěže pokračují dál, včetně 2. ligy mužů – divize III. Tentokrát Muži A vyjíždějí do Královéhradeckého kraje. Dnes se utkají v Předměřicích nad Labem s FBC Innebandytos Hradec Králové a v neděli zajíždí na horkou půdu Sokola Jaroměř.

Náš tým však bohužel bude notně oslaben. Nemoc či zranění doma přikovali Martina Plačka a Robina Kalhause. Pracovní důvody nevypustí mezi mantinely Petra Čápa a proti Innebandytos s velkou pravděpodobností nenastoupí ani Vladislav Doseděl. Trenér Lubomír Kocourek tak sáhnul do juniorské líhně a na svou velkou mužskou premiéru se může těšit Michal Zelený.

FBC Innebandytos Hradec Králové vs. FbK Svitavy

sobota 3. 11. od 18:00on-line přenos

Bandité, resp. Innebandytos z Hradce Králové, kroutí ve 2. lize svou čtvrtou sezónu. V předchozích třech ročnících podávali nadprůměrné výkony. Letos se však po pěti kolech nachází na předposledním místě i přes fakt, že tento tým disponuje dvěma lídry kanadského bodování. Zvlášť nebezpečný je Jan Linhart, loni celkově třetí muž kanadského bodování s 60 body. Zatím jediné vítězství v této sezóně si Innebandytos připsali v duelu s Bystřicí nad Pernštejnem, kterou převálcovali 17:6. Jen v tomto utkání si Jan Linhart připsal polovinu ze svých letošních 18 bodů.

I přes nelichotivou pozici u dna tabulky disponuje Hradec Králové, dle počtu vstřelených branek, nejlepším útokem ligy. Avšak obrana naopak patří mezi nejslabší. Klíčem k úspěchu tak může být poctivé bránění a smrtící protiútoky, které hradečtí budou mít problémy zachytit.

FbK Svitavy se s Innebandytos potká již posedmé, dosavadní bilance je vyrovnaná: 3 vítězství a 3 prohry s celkovým skóre 21:24. Dnes tak FbK může po 3 letech naklonit historickou bilanci na svoji stranu.

TJ Sokol Jaroměř vs. FbK Svitavy

neděle 4. 11. od 14:00 – on-line přenos

V neděli čeká svitavský tým bitva na horké jaroměřské půdě. Tradiční východočeský tým, který příští rok oslaví 20 let od svého založení, jde opět výkonnostně nahoru. Loni osmý tým se aktuálně drží na 5. pozici s budějovickými Štíry a rozdíl mezi Jaroměří a vedoucími Svitavami je po pěti kolech pouhé 4 body. Sokol Jaroměř, který válí v Poháru České pojišťovny si určitě bude chtít svoji formu přenést i do ligových utkání. Zkušenosti nabrané v senzačním vítězství v osmifinále Poháru nad extraligovou Spartou i ve čtvrtfinálovém zápolení s Chodovem, by jim k tomu měly výrazně pomoci.

Sokol však zatím příliš neexceluje jak v útočné, tak ani v obranné fázi. Skóre 28:36 patří spíše k horšímu průměru, ale navzdory papírovým předpokladům, Jaroměř disponuje velkou houževnatostí a touhou po vítězství. V neposlední řadě i skvělými fanoušky, kteří dokáží svůj tým přenést přes hranice svých možností. Dá se tedy předpokládat, že k vítězství bude stačit trpělivý a psychicky vyrovnaný výkon. To jsou ale dovednosti, jejichž ovládnutí patří k těm nejtěžším. Držte palce!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.