Muži A byli doma k neporažení a vedou 2. ligu!

Pravděpodobně poslední z krásných víkendů tohoto roku patřil v hale Na Střelnici 2. lize mužů – divizi III, kde domácí FbK Svitavy poměřilo síly s FBC Štíři České Budějovice a 1. FbK Tábor. Zatímco vítězný svitavský gól proti Štírům padl již v 17. minutě utkání, výhra v souboji o 1. místo nad Táborem se nerodila lehce.

FbK Svitavy 8:3 FBC Štíři České Budějovice

Zápis o utkání ZDE

Dozvuk léta, který panoval venku ubral florbalovému představení nemálo diváků a vše podstatné se odehrálo hned v první třetině. Skóre v čase 1:38 otevřel Robin Kalhaus. Svitavy následně dostaly příležitost k navýšení náskoku v přesilové hře po vyloučení budějovického Ondřeje Havelky, ale početní výhoda nepřinesla své ovoce. Od začátku 12. minuty si však svitavští Na Střelnici otevřeli opravdovou střelnici. Po trefách Lukáše BrýdlaVladislava DosedělaRobina Kalhause, dostal právě Doseděl důvěru k exekuci trestného střílení po hře soupeřovy obrany v brankovišti. Ve svém úkolu neuspěl, ale vše napravil po 15 vteřinách následné přesilovky a zvýšil na 5:0.

Ve 4. minutě druhé třetiny zahrozili Štíři dvěma góly a snížili na 5:2. Po minutě však jejich nadšení zchladil opět neomylný Aleš König. Následoval poslední gól zápasu ze strany Štírů z hole Václava Hejplíka a po příspěvku kapitána Lukáše Musila pečetil konečný účet v čase 37:58 David Říha za asistence Jiřího Skácelíka. První cíl víkendu byl splněn a svitavští se těšili na neděli.

FbK Svitavy 5:3 1. FbK Tábor

Zápis o utkání ZDE

Tábor přijel do Svitav jako lídr soutěže a odjel jako druhý. Tak by se dal ve stručnosti shrnout nedělní šlágr v podobě souboje vedoucích celků 2. ligy – divize III. Utkání oba týmy zahájily opatrně a zjevně nikdo nechtěl udělat první chybu. Tu první vyrobili hosté a stovku diváků poprvé rozjásal v čase 10:00 Aleš König. První gól jakoby domácím vlil novou krev do žil a Svitavy zatlačily Tábor na jeho obrannou polovinu. Na konci 16. minuty fauloval táborský Drtina a následující přesilovku využil k navýšení na 2:0 Martin Plaček.

Ve druhé části si tábor na domácí FbK vyšlápl, ale Jiří Skácelík předvedl několik dobrých zákroků. Před polovinou utkání přišla krátká gólová přestřelka. Na 3:0 zvýšil David Říha a o minutu později poprvé rozvlnil svitavskou síť Jan Kožmín. Po 90-ti vteřinách se však znovu radovali domácí po trefě Vladislava Doseděla.

V poslední třetině však svitavský tým zaspal a zásluhou Lukáše Boháče a Petra Kutnera snížil na rozdíl jediné branky. Dvě a půl minuty před koncem utkání však Aleš König zachraňoval svůj tým v malém brankovišti a bylo nařízeno trestné střílení. To však táborský Vladimír Michalovič vůbec nezvládl a ani v přesilovce se jeho tým neprosadil hlavně díky skvělému Skácelíkovi. V čase 59:44 rozhodl toto drama gólem do prázdné branky Robin Kalhaus.

Úspěšný domácí víkend tak vyšvihl FbK Svitavy na 1. místo v tabulce 2. ligy a ve městě na pomezí Čech a Moravy vládne spokojenost. Příště vyráží svitavští muži za svými zápasy znovu ven, konkrétně do Předměřic nad Labem, kde změří síly s Hradcem Králové a v neděli 4. 11. na horkou půdu Jaroměře, která zatím válí v Poháru České pojišťovny.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.