Ženy zakončily letní přípravu výhrou nad Pardubicemi

Po výhře A-týmu na palubovce Pardubic 3:0 se ženské týmy dvou nejúspěšnějších klubů Pardubického kraje setkaly v hale Na Střelnici. Po loňské svitavské výhře 15:1 se očekával větší souboj i proto, že na střídačku Pardubic se postavil dosavadní svitavský trenér a odchovanec Martin Jedlička.

FbK Svitavy 9:2 Sokol Pardubice
hráno na 4 x 15 minut
po čtvrtinách: 4:0, 1:0, 2:1, 2:1 | střely: 35:12 | úspěšnost brankářek: 83,4% : 74,3%

Branky SY: 4. Dvořáková (Marková), 7. Jedličková (-), 11. Bekeová (Kolářová), 14. Marková (Jedličková), 24. Jedličková (Ambrožová), 32. Andrlová (Marková), 39. Dvořáková (-), 52. Ambrožová (-), 58. Bekeová (Ambrožová)

Do utkání hraného na 4 x 15 minut hrubého času vstoupily lépe svitavské hráčky. Ve 4. minutě vyzkoušela pozornost pardubické brankářky mladičká Marie Marková a odražený míček uklidila do pardubické branky Zuzana Dvořáková. Svitavský tlak nepolevoval a nedorozumění pardubické obrany využila po necelých dvou minutách Veronika Jedličková. Divák postupně zaplňovaná tribuna se dočkala na konci 11. minuty další svitavské trefy. Klára Kolářová vybojovala v rohu hřiště míček a po mantinelu jej poslala na hokejku kapitánky Veroniky Bekeové, která se ze střední vzdálenosti nemýlila. 94 vteřin před koncem se ve svých 14 letech a 8 měsících poprvé v ženském dresu skórovala z velkého brankoviště Marie Marková po nahrávce Veroniky Jedličkové.

Ve 2. čtvrtině přátelského utkání byl k vidění nejlepší výkon Pardubic, který však v gól nevyústil. V gólově nejchudší části zápasu se ve 24. minutě prosadila pouze Veronika Jedličková za asistence Markéty Ambrožové.

Třetí část začala rychlým gólem Svitav, kdy se po 89 vteřinách uvolnila na malém brankovišti Kristýna Andrlová a s přehledem sklepla přihrávku Marie Markové do takřka prázdné branky. Při následujícím buly se však diváci pobavili kuriózní situací, kdy nepozorní rozhodčí zahájili hru dříve, než se Kristýna Valtová stihla vrátit z gólových oslav do brány a míček z vyhraného buly doputoval před zraky zkoprnělé obrany až do svitavské svatyně. Byť by gól neměl platit, v přátelském utkání se s úsměvem všech přítomných udělala výjimka. Poslední gól 3. části vstřelila Zuzana Dvořáková, která natáhla z velké vzdálenosti a její střelu si pardubické obránkyně srazily do brány.

Za stavu 7:1 se šlo do poslední čtvrtiny přípravného utkání. Po 2 minutách si první regulérní gólovou radost užil pardubický Sokol, ale byla také nakonec poslední. V 52. minutě se po samostatné akci prosadila neúnavná Markéta Ambrožová a v 58. minutě navýšila na konečných 9:2 pro Svitavy Veronika Bekeová po nahrávce Ambrožové.

“I přes vysoké skóre nebyl předvedený výkon optimální, ale to je i důsledkem toho, že holky se začaly přípravě v hale věnovat právě až tento víkend,” řekl po utkání trenér ženského týmu Josef Petržela. Ženy se do prvních ostrých utkání vrhnou hned příští víkend v Jihlavě, kde proběhne 1. kolo Poháru České pojišťovny.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.