Marie Marková: Na prvním tréninku jsem byla jen kvůli kamarádce

Poslední prázdninové odpoledne bude patřit v hale Na Střelnici ženskému týmu, který se tradičně utká v přípravném utkání se Sokolem Pardubice. Ženy se tak představí domácím fanouškům poprvé po letní přípravě a v sestavě svitavského týmu na ně čeká jedno velké překvapení. Je jím teprve čtrnáctiletá Marie Marková, která poprvé, a vzhledem k svému věku zase na nějakou dobu naposledy, okusí dospělý ženský florbal. Abyste jí měli možnost poznat ještě před nedělním úvodním hvizdem, zeptali jsme se jí na pár otázek.

Jak se ti líbí v FbK?

V FbK se mi líbí, protože je to skvělá příležitost, jak si zahrát florbal. Navíc když se v týmu sejdou fajn lidi, se kterými si rozumím, tak se hraje přece jenom líp.smile Sice začátky byly těžší, nikoho jsem neznala a trénovat s ženami bylo celkem náročný, ale později se to začalo lepšit a florbal mě začal víc a víc bavit.smile Ráda chodím pomáhat na zápasy, který FbK pořádá, jsou to další zkušenosti do budoucna.smile

Kdo tě přivedl k florbalu?

K florbalu mě přivedla kamarádka, která se mě zeptala, jestli bych s ní nešla na trénink. Ikdyž jsem souhlasila, tak jsem to nebrala vážně, ale nakonec jsem šla. Nikdy by mě nenapadlo, že se toho tolik chytím a začne mě to tak moc bavit.smile Za tohle jsem strašně ráda.smile :-)

Jen tak mimochodem, kolik děr má florbalový míček?

26 :-D

Malý test jsi zvládla na výbornou. Podívejme se do budoucnosti na tvé cíle a sny.

Mým cílem je dosáhnout toho ve florbale co nejvíc, nejlíp se dostat až na vrcholsmile :-) Chtěla bych patřit mezi nejlepší hráčky, které rozhodují zápasy. Strašně ráda bych se jednou dostala až do české reprezentace.smile Vím, že každým rokem úroveň stoupá, ale doufám, že když se budu snažit, trénovat a makat, tak se mi to splní. Uvidíme, jak se povede tahle sezóna. :-)

Marie Marková v obležení švédských hráček (foto: AllStarFoto.com)

Marie Marková v obležení švédských hráček (foto: AllStarFoto.com)

Ke snům patří i předlohy. Jaké jsou tvoje vzory?

Mezi mé vzory samozřejmě paří Kristýna Jílková a taky skvělá střelkyně Dominika Šteglová. Bylo by fajn si někdy zahrát s takovými hráčkami v jednom týmu. :-) Pokud bych měla jmenovat někoho z FbK tak Markéta Ambrožová a Verča Bekeová. :-)

V neděli poprvé nastoupíš za ženy. Jak ses dozvěděla o své nominaci?

Nabídli mi to trenéři za stoprocentní účast na trénincích během letní přípravy.smile Celkem mě to překvapilo a zároveň potěšilo mít tu příležitost si zahrát za ženy. Určitě to bude spousta nových zkušeností, které mi pomůžou pokračovat dál v cestě za svým snem. smileMoc se těším.smile :-)

Převládá pozitivní nálada nebo tě i přepadají záchvaty nervozity?

Převládá hlavně pozitivní nálada, ale když se zápas blíží, tak pár minut před tím znervozním. Ale to snad každý.smile Zápasy v jiných městech se zvládají líp než doma, protože tam přijdou podporovat příbuzní, kamarádi. To pak nervozita stoupne tak, že to i celkem kazím. Tak se snažím nedívat se na tribunu, kdo tam je, a soustředím se na hru. Ale je fajn, když slyším, jak nám lidi z tribuny fandí a podporují nás. :-)

Přijďte tedy podpořit nejen Mer (jak zní její přezdívka) v její premiéře, ale také celý ženský tým, který finišuje přípravy na novou sezónu zpět v 1. lize! Utkání se Sokolem Pardubice v hale Na Střelnici začíná v 15:00!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.