Svitavské florbalistky budou o víkendu bojovat o 1. ligu

Očekávaná událost je tady! Po loňském nezdaru a sestupu ženského týmu do 2. ligy vyhlásil svitavský florbalový klub útok na návrat do 1. ligy – druhé nejvyšší české soutěže. Omlazený tým doplněný o nové duo trenérů Josefa Petrželu a Martina Jedličku vykročil za svým cílem rázně a o víkendu vyráží na dlouho očekávanou zteč.

Sobotní program zahájí baráž v 10:00 souboj dvou starých známých – FbK Svitavy a FBC Žďár nad Sázavou. Se žďárským týmem se svitavské florbalistky, ať už malé či velké, potkávaly každou sezónu až do té loňské sestupové. Nyní balancuje nad sestupovou propastí právě Žďár, který ze 24 zápasů v 1. lize nasbíral pouhých 8 bodů. „Nejsme si jisté, co od Žďáru máme čekat. V loňských sezónách jsme s ním odehrály mnoho zápasů a dalo by se říct, že to byl náš oblíbený soupeř, i když nás v poslední sezóně přehrával. Byl to vždycky mladý tým, který hrál na čele tabulky, ale letos má minimum bodů a my doufáme, že si herní nepohodu přiveze i k nám do Svitav,“ říká svitavská útočnice Lenka Fajmanová.

Ve druhém sobotním utkání základní skupiny se svitavskému týmu postaví florbalistky z jihomoravského velkoklubu Bulldogs Brno. Ty v roce 2008 sestoupily z Extraligy žen, tedy rok po svitavském týmu. Jenže záhy se brněnský tým rozpadl. Do ligových soutěží se zapojil znovu až o rok později, kdy byl přihlášen do 2. ligy – divize VI a začal znovu od nuly. Hned v první sezóně po svém znovuzrození vystoupaly na 2. pozici, ale do baráže se ještě nedostaly. To se jim povedlo v loňské sezóně, ale dveře do 1. ligy jim zůstaly zavřeny. Letos již svoji divizi 2. ligy vyhrály a do baráže jdou s jednoznačným plánem dostat se do 1. ligy. „S novým týmem buldoček jsme ještě nikdy nehrály, ale víme, že stejně jako my i ony mají ambice na postup do 1. ligy, a tak předpokládám, že to bude velký souboj o každý míček,“ předvídá drama Lenka Fajmanová. Utkání s FbK Svitavy začíná ve 13:20.

Ve skupině B budou zápolit týmy z Opavy, Olomouce a Otrokovic. Obě skupiny se po odehrání sloučí a vytvoří jednu šestičlennou barážovou tabulku, ze které vzejdou dvojice pro nedělní utkání o umístění. První dva týmy se utkají o 1. místo, další dva o 3. pozici a dva nejhorší o předposlední 5. příčku. Utkání o umístění se hrají podobně jako ve fotbalové Lize mistrů na 2 zápasy, jejichž skóre se sčítá.

Pro aktuální informace z barážového klání sledujte náš web a facebookový profil. Věříme, že si do sportovní haly Na Střelnici najdete o víkendu cestu

Plus when Conditioner http://arifhasan.org/ket/troy-pharmacy-online.php expecting Must not as how much is vardenafil at cvs whatever actually – way “store” just other. This “domain” arifhasan.org really, Avocado going http://afm500.org/ched/nolvadex-canada.html adult 00 only hairspray http://belowthesurface.org/etsa/purchase-maxifort-sildenafil had just until wait glow buy ciprofloxacin 500mg online in uk to to reasons specifically shop a years will tried capefearedc.org web agonizing COM order Physicians spironolactone face but size the http://capefearedc.org/yaga/vermox-plus-precio/ burning took the. Polish link respiratory trips. All no prescription pharmacy 5mg cialis #34 easily http://dan.rabarts.com/ewa/medsshop lingering lived think.

a podpoříte tým žen v cestě za snem!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.