Dorostenci ukončili premiérovou sezónu v 1. lize

Je dobojováno. K posledním dvěma kolům 1. dorostenecké ligy odjížděl svitavský tým do Náchoda ve slibném počtu hráčů, protože všichni ještě cítili šanci na postup do play-off. Tým svitavských mladíků stále věřil, že Snipers Třebíč alespoň ještě jeden zápas prohrají a při plném bodovém zisku z obou utkání by svitavští dorostenci mohli oslavovat postup do nadstavbové části nejvyšší dorostenecké soutěže.

FTS Florbal Náchod 6:5 Fbk Svitavy

Po třetinách: 1:1, 0:2, 5:2

Branky: Zelený, Hnát P., Čížek 2, Dvořáček A.

První utkání proti Náchodu, který ovládl třetí divizi 1. ligy, se vyvíjelo docela nadějně. Svitavský tým bojoval hned od začátku naplno. V 10. minutě otevřel skóre Michal Zelený po nahrávce Patrika Hnáta, ale za 3 minuty využil velké nepozornosti svitavských hráčů  Náchod, který vyrovnal na 1:1.

Ve druhé třetině byl stav vyrovnaný opět až  do 10. minuty, kdy  kapitán týmu Patrik Hnát vstřelil druhý svitavský gól. Následovalo mnoho šancí, ale až minutu před koncem 2. třetiny se prosadil nejmladší člen týmu, starší žák  David Čížek po přesné nahrávce Michala Pelíška. Náchod na gólové odskočení Svitav nedokázal odpovědět a tak se do druhé přestávky šlo za celkem překvapivého stavu 1:3 pro svitavské mladé Hydry.

Na  začátku 3. třetiny hned v 1. minutě se znovu prosadil  David Čížek a Svitavy vedly již 1:4. Domácí Náchod však nechtěl odevzdat utkání před svýmii fanoušky jen tak lacino a hned po minutě hry ze závaru na brankovišti dotlačil míček za záda Evžena Vavrušky a snížil na 2:4. Ve třetí minutě pokračovala přestřelka tentokrát na náchodské straně, kdy Adam Dvořáček po přihrávce Michala Pelíška opět zvýšil svitavské vedení na rozdíl tří branek – 2:5. To však bohužel bylo poslední svitavské slovo v tomto utkání a začal náchodský monolog, respektive svitavský kolaps. Během 7 minut lídr soutěže vyrovnal na 5:5 a pár minut před koncem utkání dokonal obrat na 6:5. Těsně před koncem utkání   Svitavy dostaly možnost přesilovky, byl odvolán brankář a svitavští se pokoušeli v přesilovce 6 na 4 urvat alespoň bod za remízu, což se jim ale nepodařilo.

Fbk Svitavy 2:5 FBŠ Jihlava

Po třetinách: 1:2, 0:2, 1:1

Branky: Čížek, Dvořáček

Svitavy sice svůj první zápas prohrály, ale protože Snipers překvapivě selhali v obou svých zápasech, stačilo vyhrát právě nad Jihlavou. A z postupu do play-off se mohlo radovat FbK Svitavy.

Ale už od začátku utkání se vůbec  nedařilo. Svitavští dorostenci se od začátku utkání trápili v přechodu do útoku a na jihlavskou branku se střílelo jen sporadicky. Naopak Jihlava v 6. minutě otevřela účet zápasu – 0:1. Svitavský tým zmáhaný únavou z přestřelky s Náchodem tak dostal další ránu, ze které než se oklepal, na světelné tabuli svítilo skóre 0:2. V poslední minutě první hrací části se prosazuje  David Čížek a vykřesává jiskřičku naděje na úspěch.

Druhá třetina byla o něco vyrovnanější, přesto se Svitaváci dál trápili v koncovce, pokud se k ní vůbec přes jihlavský val dostali. V polovině utkání tak Jihlava zvýšila na 3:1 a na konci druhé hrací části přidala čtvrtý a situace svitavského týmu byla kritická.

Na začátku 3. třetiny si svitavští vykoledovali dvouminutový trest a Jihlava dostala šanci skórovat v přesilovce. Adam Dvořáček však byl proti a s přispěním Michala Pelíška snížil ve vlastním oslabení na 4:2, a dal tak ještě naději na zvrat. Tým svitavského FbK pookřál a začínal se mu dostávat více příležitostí, bohužel střelecká potence byla nulová. Naproti tomu v desáté minutě inkasovali další gól a to byla pro ně poslední rána z milosti. S  výsledkem 2:5 se jim už do konce zápasu nepodařilo nic udělat.

Lubomír Skála k právě ukončené sezóně dorostenců: “Pro tým dorostenců skončila premiérová sezóna v české nejvyšší soutěži. Pokorné prognózy o důstojném odehrání soutěže a vysněném udržení zanechali naši mladí borci daleko za sebou a ukázali, že ve Svitavách roste další generace skvělých florbalistů. V příští sezóně zkušenější část současného týmu dorostu však odchází o kategorii výše a osud družstva dorostu je zatím nejasný. Svitavský fanoušek se ale může pravděpodobně těšit na první krůčky našich mladých pušek v kategorii mužů, samozřejmě pokud svoji šanci nezahodí a vezmou svůj florbalový osud pevně do svých rukou.”

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.