PREVIEW: Svitavy živí naději na 1. místo, trumfy drží ale Pelhřimov

Válka vrcholí! Ne, nebojte se, do zahrady vám nevtrhne rozzuřený tank a ve sklepě se vám neusadí partizáni. To 2. ligu – divizi III čekají poslední dvě kola základní části a světlo na konci tunelu ústícího do 1. ligy je stále pro svitavský tým jasné. Musí ale doufat v sobotní prohru Pelhřimova s Bystřicí a poté ve vítězství v přímé konfrontaci s lídrem ligy v neděli.

FBŠ Jihlava – sobota od 17:00

ON-LINE

Předposlední zápas sezóny zavede svitavský A-tým do hlavního města Vysočiny Jihlavy. S Jihlavou se FbK Svitavy utkalo na začátku prosince v hale Na Střelnici a v zápasu, ve kterém zazářil David Říha (3+3) a kapitán Lukáš Musil (2+2), zvítězili drtivým rozdílem 11:0. Nyní se jihlavský tým nachází na předposledním 11. místě a s 19 body má nakročeno do sestupové propasti. Ale vzhledem k velmi vyrovnané spodní polovině tabulky ještě může uskočit do bezpečí. V tom jí ale bude stát právě svitavský tým, který se snaží co nejvíce rozdmýchávat oheň naděje k postupu do prvoligové baráže. Ten však, pokud Bystřice nezaskočí Pelhřimov, definitivně uhasne.

FBŠ Jihlava ve statistikách ničím nevyniká, ale rozhodně není neškodným týmem. V posledních čtyřech utkáních dokázala porazit Litomyšl na jejím domácím hřišti 7:4, kdy po celý zápas v pohodě kontrolovala stav a vedení ze svých rukou ani jednou nepustila. Nelze ani opomenout utkání s budějovickými Štíry před 14 dny, které dokázala zle potrápit, i když Štíři nakonec zvítězili 7:6. To nic ale nemění na jednoznačném cíli Svitav: V Jihlavě bez ztrát a zranění brát 3 body.

Spartak Pelhřimov – neděle od 17:00

ON-LINE

Snovější zakončení sezóny si svitavský tým letos nemohl přát. Zajíždí na hřiště lídra soutěže Pelhřimova, který chvátá zpět do 1. ligy. Rozhodne se však již v sobotu od 19:00, kdy Pelhřimov bude hostit Bystřici. Promarní-li v tomto utkání šanci definitivně ukořistit 1. místo, čekají ho v neděli rozpálené Hydry větřící životní příležitost. Ale i pokud bude již vše zpečetěno, svitavský tým rozhodně nebude v neděli sezónu jen dohrávat. Skalp Pelhřimova by byl pro hráče svitavského FbK obrovsky cenný.

Čím je 2 kola před koncem sezóny pelhřimovský Spartak? Všichni vědí, že je vládcem 2. ligy – divize III, ale také je tým s nejlepším útokem (162 vstřelených gólů), s druhou nejlepší obranou (77 obdržených gólů), s nelítostnou přesilovkou (úspěšnost 47,3%), s nejlépe ubráněným oslabením (úspěšnost 90,2%) a také je druhým nejméně trestaným (celkem 94 minut). Vizitka, která budí velký respekt, avšak nelze se jí nechat zastrašit.

V prosincovém utkání v hale Na Střelnici vedl Spartak 5 minut před koncem již 6:1, ale svitavský tým spustil smršť podobnou utkání s Litomyšlí a během 5 minut snížil na rozdíl jediné branky. V čase 59:25 tak učinil Vít Sauer a svitavská hala byla u vytržení. 35 sekund bylo dost času na vyrovnání, které ale bohužel nakonec nepřišlo. I tak se tento zápas všem vryl do paměti a Spartaku má svitavské FbK co vracet. Vyvstává otázka: “Když ne teď, tak kdy?” V neděli držte palce!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.