Návrat do 1. ligy je blízko, ženy vybojovaly baráž bez ztráty kytičky

Dvě kola před koncem základní hrací části si svitavské ženy na domácí palubovce poradily s celky Trutnova-Nového Města a Jaroměře. Zároveň si na svůj bohatý vítězný účet připsaly šestnácté vítězství v řadě, vstřelily stý gól sezóny a dle statistik i sedmistou branku ženského florbalového družstva v celé jeho historii. Konec úspěšné sezóny však musí ještě stvrdit v „postupové“ baráži. Jako nejpravděpodobnější scénář se zatím jeví pořádání závěrečných bojů o 1. ligu právě ve Svitavách v termínu 28. až 29. dubna. Jasno bude po posledním zápasu 2. ligy.

FbK Svitavy 5:2 FBK 001 Trutnov-Nové Město B

V tomto utkání stačil svitavským florbalistkám jediný bod k tomu, aby si upevnily pozici lídra v tabulce. Skóre otevřela nejmladší hráčka týmu Barbora Mařáková v čase 12:38. Velkou porci na úvodní trefě ale měla Zuzana Dvořáková, která vybojovala v obranném pásmu soupeře míček u mantinelu a nezištným pasem našla střelkyni první branky. Tlak Svitav se na konci první třetiny stupňoval. Domácí hráčky v bohaté patnáctičlenné sestavě předváděly kombinační florbal, na který soupeřky nestačily. Přesto se v čase 19:50 prosadily. O vyrovnání se postarala Nikola Remešová, která využila zaváhání Svitav na středu hřiště a střelou tahem překvapila domácí brankářku. Vedení na stranu Svitav na sebe nenechalo dlouho čekat. Hned za 40 sekund přišpendlila míček pod horní tyčku Markéta Ambrožová. O dalších 30 sekund navýšila skóre Zuzana Dvořáková, která se opět prosadila v souboji před mantinelem a její střelu na vzdálenější tyč zastavila až vnitřní síťka. Zřejmě nejlepší hráčka utkání Markéta Ambrožová korunovala povedenou druhou třetinu Svitav dalším gólem v čase 25:28. K tomu ještě Kamila Hebelková orazítkovala ke konci prostřední části tyč a v obrovské šanci před gólmankou neuspěla ani nejproduktivnější hráčka Svitav Lenka Fajmanová. V jasné šanci přestřelila. Chuť si spravila až o několik minut později po přesném pasu Lucie Prokešové. Zbytečně nervózní poslední část znamenala zvýšené nebezpečí před Kristýnou Valtovou, která v celém zápase neměla moc těžkých zákroků a zůstávala po většinu času „studená“. Varování přišlo ve 35.minutě, kdy hostující hráčka nastřelila z velké vzdálenosti břevno, pak přišla obrovská chyba Petry Schlöglové na malém brankovišti – zůstala ale bez potrestání. Nakonec čtyři minuty před koncem přeci jenom soupeřky snížily. Trenér domácího družstva Josef Petržela v tu chvíli okamžitě sáhl k time-outu, aby svůj tým uklidnil a dodal mu patřičné sebevědomí. Tento tah Svitavačkám výrazně prospěl a bez dalších komplikací si připsaly do své sbírky další skalp.

FbK Svitavy 7:3 TJ Sokol Jaroměř

Do utkání s Jaroměří nastoupily Svitavy s Terezou Šmídovou v bráně a ta hned od začátku byla v neustálé permanenci. Už v první minutě se před ní dostala jedna z jaroměřských hráček, ve skórování jí zabránil perfektní zákrok domácí „legionářky“. V páté minutě pak jedna ze svitavských obránkyň solidně namazala jedné z jaroměřských hráček. Ta sice vyzkoušela pozornost Šmídové, ale díky bezchybnému zákroku neuspěla. První střelu na bránu si přispaly domácí hráčky až v osmé minutě, v téže minutě musela ostrému zákroku u mantinelu čelit domácí Zuzana Šatníková. Hrubý faul byl potrestán po právu dvěma minutami a s nabídnutou přesilovkou si Svitavy poradily úspěšně. V čase 13:06 se po pěkně sehraném signálu Svitavy prosadily podruhé, zakončovala kapitánka Veronika Bekeová. Záhy na to se pěknou střelou ze střední vzdálenosti prezentovala Kamila Hebelková a v poslední minutě se šťastnou střelou k tyčce prosadila Veronika Jedličková. Velmi aktivní hostující hráčky ze svého dobrého začátku prakticky nic nevyužily, za to předvedly několik tvrdých zákroků za hranicí pravidel. Jenže… prostřední část ovládly, když snížily po 26 sekundách druhé třetiny a v 19. minutě vrátila do zápasu Hořice hráčka číslo 2 Barbora Kira Kubinová. Po sérii vyloučení se na konci prostředního dějství ocitly Svitavy 46 sekund ve třech a necelé 4 sekundy před koncem Jaroměř zápas dotáhla na remízu a korunovala tak gólově povedenou pasáž poměrem 3:0. O tom, že dráždit Hydru bosou nohou se nevyplácí, se přesvědčila Jaroměř v poslední třetině. Svitavy ovládly poslední třetinu 4:0. Za zmínku stojí zejména dva výstavní góly Lucie Prokešové, která totožnými střelami pod víko rozstleskala diváky v hale. Zajímavý zápas pro diváky zakončily svitavského hráčky nacvičeným sexy tanečkem a děkovačkou svým věrným fanouškům.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.