ZÁKULISNÍ PLK: Jak FbK udělalo z Orlů a Sokolů hodné beránky

V sobotním utkání v hale Na Střelnici nastala v brankovišti velká změna, kdy poprvé v kariéře nastoupil Filip Lamař již v základní sestavě A-týmu a odchytal celý zápas. Povinnosti s tím spojené jsme mu ani náhodou neodpustili a tak byl na pozápasovém dýchánku pověřen napsáním dalšího zákulisního plku. Tady je:

V sobotu byl zápas s Orlama ze Rtyně naplánován na 20. hodinu, kvůli předskokanovi našeho zápasu v podobě MNBL. Takže klasika hodina a půl před zápasem sraz, ovšem většina týmu se šla rozkoukat už na Mattonku, takže jsme se různě začínali hecovat, poplácávat atd. Dokonce jsme potkali sotva stojící juniory, kteří nám s hrdostí v hlase hlásili výhru nad prvním týmem tabulky. Po nasátí vítězné atmosféry Turů, se šlo do kabiny. Tam nás mile překvapila trenérova pravo-levá ruka Marek ‘Préza‘ Vomočil s plnou náručí vitamínu v podobě ovoce a ihned hlásil: „Hoši, to máte od kápa!“

Pak byly na řadě takový ty strašně příjemný povinnosti jako nachystat hřiště, časomíru, střídačku atd. Ovšem v zápětí přišlo nebývalý zpestření v podobě vybalování kondomů pro diváky z krabiček. Toho se ihned s vervou chopil Jiří ‘Skáca’ Skácelík s Prézou, načež Skáca prohlásil: „A není to škoda je takhle rozdat?!” :-( Jakmile hráči košíkové opustili naši zaslíbenou šatnu „F“, proběhlo stěhování národů z mini šatny „D”. Dokonce nám tu nechali na zrcadle tajemnou šifru „Win – Kewin“, bohužel se nám to nikomu nepodařilo rozluštit a tak zůstává otázkou, co tím chtěli říct :-) Následovala porada, kde trenér napsal na tabuli slovo velrybí velikosti „NEPODCENIT“ a dovysvětlil dnešní taktiku, ke které měl opět nějaké dotazy a otázky, jak je jeho dobrým zvykem, Jan ‘Žanek‘ Malý :-D Nakonec jsme si všichni jako vždy společně houkli a vyrazili na rozcvičku a rozchytávačku.  Rozcvičku s náma opět ve vysokém tempu prosvištěl nahecovaný Luke ‘Jumbo‘ Brýdl.

Proběhl nástup, rozházení dárků solidně naplněný tribunám a šlo se na věc. Poklidný zápas skončil naší bezstarostnou výhrou 7:2, pokřikem a děkovačkou, ale to všichni určitě víte, protože jste jistě byli na místě činu :-) Za zmínku snad stojí jenom výstavní rána obrozeného střelce Petra Pecky Čápa, kterej dal nádhernýho angličana, při kterým málem přepůlil břevno. A taky sprchové sólo Vladislava Doseděla s písní od Wabi Daňka :-D Ještě bych zmínil, že mi Skáca slíbil za vychytanou nulu láhev sektu. Jelikož se první dvě třetiny vyvíjely velmi nadějně, mám podezření, že se na tu třetí zařídil s obránci :-D Prodloužení zápasu pokračovalo na florbalistům zaslíbeném bowlingu, kde nás bavil nejenom hlasatel Tomáš Kunc, ale také nekompromisní obránce Víťa Sauer svým ještě více nekompromisním tanečkem. Dokonce se chvástal, že když dá v neděli gól, zatančí ho na zápase :-)

V neděli jsme hráli proti Sokolům z Jaroměře od 18:00, ovšem sraz byl již několik hodin dopředu, kvůli týmovému focení…teda ne kvůli focení, ale našim manekýnům, aby měli čas se upravit :-) Při klábosení na srazu trenér prohlásil: „Jsem rád, že zase dneska chytá Skáca, protože další zápas s takovým nervákem na střídačce bych už asi nezvládl!“ :-D Před focením byl obrovskej přetlak před zrcadlama, ale nakonec se usoudilo že náš tým se skládá skoro jenom z tzv. patkařů :-) Na focení dorazili i dva marodi Aleš Muselík a Vladislav Richter, ve kterém focení asi zažehlo skrytý literární talent, že podle mého názoru napsal zatím jeden z nejlepších on-linů v dějinách FbK! (čtěte ZDE) Dokonce v něm i nastínil možnou budoucnost Robina Kalhause :-D

Pak následovalo oťukání s míčkem, nasátí atmosféry. Při pozorování přesných střel do prázdné brány v podání Kunčinského čáva Robina pronesl Skáca: „Teď tam pošle každou a v zápase nic!“… něco na tom bylo :-D A pak to přišlo, sázka mezi Pepou ‘Fizi‘ Prudilem a Skácou o láhev sektu, jejíž naplnění záviselo buď na vstřelení hattricku v podání Fiziče anebo vychytané nuly v podání Skáci. Pokračovalo se předzápasovou poradou. U nervóznějších jedinců došlo zase na líbání dresu hokejového guru Jardy Jágra a šlo se na věc.

Nástup, rozdání piv, pokřik a vítězství 7:4 už v méně poklidném a celkem tvrdém zápase. Víťa ‘Dancer‘  Sauer se tak těšil na svoji taneční show, že vstřelil hned první svitavský gól a za ovací oddaných fanynek vystřihl slíbené sólo. Z přestávek bych snad jenom zmínil Jana Malého, který neměl po raketové gólové střele doprostřed brány dost a řekl: „Já toho Jardu snad taky políbím!“ Nakonec k tomu ale nedošlo :-( Pak také to, že si Skáca zase jednou hrál na tvrďáka a byl za to po právu odměněn dvouminutovým trestem a je tak největší gólman-rabiják v lize :-D Tak a teď jak dopadla ta velká sázka: Fizič dal sice hattrick, ale poslední gól mu nebyl připsán na zápis. Prý ale Skácu ukecal a slíbil, že Sekt vypijou spolu :-)

Tak takhle nějak jsme prožili poslední domácí zápasy, moc děkujeme fanouškům za jejich hojnou návštěvu a skvělou podporu!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.