Florbalisté budou v hale Na Střelnici lovit dravce

Milovníci vzácného ptactva se však obávat nemusí, zato fanoušek svitavského florbalu by měl zbystřit. Do svitavské sportovní haly se totiž chystají orli a sokoli, konkrétně Orel Rtyně v Podkrkonoší a Sokol Jaroměř, které v rámci 19. a 20. kola 2. ligy mužů vyzve domácí FbK Svitavy.

Sobota od 20:00 – Orel Rtyně v Podkrkonoší

Sobotní 20. hodina, přímo po basketbalovém utkání svitavských Turů, bude patřit zápolení A-týmu FbK Svitavy s Orlem Rtyně v Podkrkonoší. Tým z krkonošského

podhůří je tradičním účastníkem 2. ligy již několik let se střídavými vzestupy a pády. Letos však pravděpodobně míří do nižší soutěže, po 18. kole se krčí na dně tabulky s pouhým 1 bodem. Svitavské florbalisty tak nejspíš čeká loučení s tradičním soupeřem, v honbě za postupovým místem do baráže o 1. ligu mužů však nebudou mít vůbec čas na slitování a vítězství bude jejich povinností.

Rtynští Orli však svitavským Hydrám dokaží zle zatopit. První vzájemné utkání v této sezóně ve Rtyni skončilo těsným svitavským vítězstvím 1:0. Podíváme-li se na všechna ligová utkání od roku 2008, kdy FbK Svitavy postoupilo do 2. ligy, zaznamenáme silně vyrovnanou bilanci, kde je o vlásek lepší právě tým ze Rtyně.

„Náš první víkendový soupeř patří do kategorie nejslabších, paradoxně jsme se s nimi ale natrápili nejvíce. Nesvědčí nám hrát do uzavřené obrany, která spoléhá pouze na brejky. Hubená výhra 1:0 je toho důkazem. S naší současnou formou se ale nebojím, že soupeři nenadělíme pár dárečků na cestu do Bystřice, takže si snad na pohledných akcích a spoustě gólů smlsne i oko diváka,“ říká sebevědomý svitavský obránce Ondřej Macků.

Neděle od 18:00 – TJ Sokol Jaroměř

Do České republiky se florbal dostal třemi cestami. Přes Tatran Střešovice ze Švédska, přes TJ JM Chodov z Finska a ze Švýcarska importoval tehdejší ‘unihockey’ právě Sokol Jaroměř. Jaroměřský Sokol je totiž jediným klubem v celých Východních Čechách, který je starší než ten svitavský. V nedělním utkání v hale Na Střelnici tak na diváky bude dýchat historie českého florbalu. Sokol Jaroměř přijede k ligovému utkání do Svitav snad vůbec poprvé.

Jaroměřský tým loni postoupil ze 3. ligy a v této sezóně je tedy nováčkem ve 2. lize, i když historicky je ve třetí nejvyšší soutěži jako doma. Aktuálně si kontroluje bezpečnou 8. pozici, 3 body před Dačicemi a Jihlavou. První vzájemné utkání však pro svitavské hráče nemělo hladký průběh. Po 2. třetině vedla domácí Jaroměř 5:3 a hráči FbK Svitavy otočili čtyřmi góly skóre až v posledních šesti minutách zápasu.

Ondřej Macků očekává od Jaroměře kvalitní souboj: „Jaroměř je už o poznání těžší soupeř. Na jejich hřišti jsme stav museli otáčet až na úplném konci zápasu. Utkání by tak mělo přinést kvalitní florbal na obou stranách, spoustu šancí a snad i pohledné zakončení sezóny na domácím hřišti. Výhra bude určitě to pravé poděkování všem divákům za letošní podporu, která pro nás byla tím pravým 6. hráčem a dovedla nás tam, kde právě jsme!“

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.